Středeční výkop vyhecovaného souboje je na programu v 17 hodin.

Hranice budou chtít Sokolu vrátit porážku 0:2 z jeho hřiště, favoritem však zůstává překvapivý lídr divize, přestože oba týmy si o víkendu připsaly remízu.

Šest utkání, čtyři body a trvající hrozba sestupu. Fotbalisté Hranic nezvítězili ani na půdě trápícího se Bohumína, přestože ještě nedlouho před koncem vedli 2:1 a byli blízko tolik potřebným třem bodům. Pak ale přišla chyba, vyrovnání domácím Hanusem a k Bečvě tak od řeky Odry připlul bod jeden.

„Z vývoje skóre jsme samozřejmě zklamaní, ale celkově zápasu asi remíza sluší,“ uznal trenér Hranic Jan Jursík, který, jak slíbil po další prohře na hřišti Frýdlantu, sáhl k větším změnám v sestavě.

„Změnilo to charakter hry. Byli jsme více na míči, byli jsme ochotní kombinovat i pod tlakem domácích, bohužel nás brzdily určité nepřesnosti v přechodové a předfinální fázi,“ všiml si kouč.

Na lavičce tentokrát zůstali Pavel Šišlák, Radim Kalous i útočník Adam Kušner. Šanci v základní sestavě dostali Dominik Pecha, Pavel Křenek, Patrik Kovařčík či Daniel Kuchař. Vyrazí podobná sestava i do bitvy o Hranice?

To Ústí sází na sehranou sestavu a na jaře zatím válí. Na jaře ještě neprohrálo, na hřištích soupeře zůstává stoprocentní, v celé soutěži má nejlepší venkovní bilanci. Dvě jarní remízy si Sokol připsal doma. Nejprve s Novými Sady, v neděli pak svěřenci Radima Žingora remizovali s Frýdlantem 1:1.

Kotel chystá choreo

Přes postavení obou celků v tabulce se dá očekávat vyrovnaná bitva. Klišé „derby nezná favorita“ by mohlo zafungovat i v tomto případě.

Hlasitý hranický kotel chystá choreo, podzimní střetnutí obou soupeřů sledovalo přes osm set diváků, víc, než má Ústí obyvatel.

„Žádné pochody z Ústí, nic takového nepořádáme,“ smál se kouč Sokolu Žingor.

„Jen mě trošku mrzí, že má pršet. Snad odpoledne už bude teplo a lidé i hráči si to užijí se vším všudy,“ dodal trenér s tím, že utkání pochopitelně chce vyhrát.

„To je bez debat, škoda jen, že Hranice jsou v takové situaci, v jaké jsou. Ale bohužel, je to pořád mistrovské utkání,“ nemá Radim Žingor s klubem, který dobře zná, slitování. Aby také ano, takový zápas chce vyhrát každý.