Utkání nezačalo pro domácí vůbec dobře. Po sporné a dost možná ofsajdové situaci se prosadil už v šesté minutě elitní střelec hostů Radovan Lokša.

Hraničtí poté začali bušit na bránu novojičínské defenzivy, ve 26. minutě však zapomněli na vlastní zadní vrátka. Z protiútoku se znovu prosadil Lokša.

Sporná ofsajdová situace se zrodila i na druhé straně, konkrétně ve 39. minutě. Praporek pomezního ale opět zůstal dole, Ferenc tak mohl korigovat na 1:2 z pohledu domácích.

Ve druhém poločase Hranice přidaly na aktivitě, zároveň si zodpovědně hlídaly protiútoky Novojičínských. V 84. minutě pak přišlo vyrovnání zásluhou Chrastiny. Zápas tak skončil asi spravedlivou dělbou bodů.

„Ve druhém poločase jsme přidali. Hráči byli motivovaní, ale neproměňovali jsme dost šancí. Pořádně jsme i bránili, abychom nedostali na 3:1. Zjednodušili jsme hru a hráli více balonů za obranu soupeře. Tak se nám povedlo srovnat. Vzhledem k tomu, že jsme prohrávali 0:2, tak je remíza pro nás dobrým výsledkem," hodnotil zápas trenér Hranic Alexander Bokij.

V dalším kole zavítají fotbalisté Hranic v sobotu na půdu Lokomotivy Petrovice. Se sezonou i domácími fanoušky se rozloučí v sobotu 13. června, kdy hostí Dolní Benešov.

SK Hranice – FK Nový Jičín 2:2 (1:2)

Branky: 39. Ferenc, 84. Chrastina – 6. a 26. Lokša.

Hranice: Tomečka – Kuchař, Kalous, Kundrát, Čáp – Chrastina, Šišlák, Hostaša (60. Bušina) – Ferenc, Lee (70. Vyka), Voroncov (75. Žoch). Trenér: Alexander Bokij.