SK Hranice – FC Kralice na Hané 3:1 (1:0)

„Soupeř hrál disciplinovaně, zezadu, nebylo tedy jednoduché dostávat se do nějakých větších příležitostní,“ pověděl úvodem domácí kouč Petr Zatloukal.

Na první banku tak diváci čekali do 34. minuty. Domácí obránce Chrastina adresoval perfektní přihrávku na Modelského, který z prostoru penalty umístěnou střelou uklidil míč do sítě.

„První gól nás uklidnil. Navíc soupeř hru otevřel a pak už to šlo,“ pokračoval.

V poločase vedli Hraničtí nejtěsnějším rozdílem. Ten trval až do 58. minuty, kdy Kušner ve vápně dostal perfektní přihrávku, míč už jen posunul kolem brankáře Winklera a zvýšil na 2:0.

Za další čtvrthodinu to bylo o tři branky. Ferenc se individuálně uvolnil v pokutovém území a umístěnou střelou k tyči nedal brankáři šanci. V 73. minutě už tedy vedli domácí 3:0 a bylo více méně rozhodnuto.

„Po naší třetí trefě došlo k uspokojení hráčů, za což nás soupeř v závěru potrestal,“ pověděl Zatloukal.

O čestný úspěch Kralic se postaral pět minut před závěrečným hvizdem Neoral, který si naskočil na centr a hlavou překonal gólmana Matůšů.

„Utkání se nám vyvedlo, měli jsme hru pod kontrolou a soupeři nedovolili žádné větší šance ke skórování. Jsem spokojený s výkonem celého družstva. Hráči k tomu přistoupili zodpovědně a dodali si sebevědomí po porážce ve Zlatých Horák. Ve druhé půli jsme dokonce nastřelili ještě dvě tyče. Utkání probíhalo podle naších představ, zvládli jsme ho, jak jsme chtěli,“ dodal spokojený kouč Hranic.

„Poučili jsme se z minulých zápasů, kdy jsme hodně inkasovali a v Hranicích proto zahustili střed hřiště. V útoku byl jen Petržela, kterého doplňovali krajní záložníci. Domácí měli v první půli více ze hry. Po změně stran jsme už byli daleko smělejší, víc jsme se tlačili před brankou soupeře, ovšem ten toho využíval k rychlým brejkům a trestal nás,“ okomentoval zápas Zdeněk Chytka, vedoucí týmu Kralic.

Statistiky

Branky: 34. Modelský, 58. Kušner, 73. Ferenc – 85. Neoral.

ŽK: Halenka (Kr.). Diváci: 180. Rozhodčí: Tomeček – Křepský, Reich

SK Hranice: Matůšů – Chrastina, Kundrát, Wojnarowský, Čáp (86. Janáček) – Pokorný (61. Merta), Bušina, Málek, Modelský – Kušner (77. Žoch), Ferenc. Trenér: Petr Zatloukal.

FC Kralice na Hané: Winkler – Petržela O., Trnavský, Skoupil, Losman – Lisický (70. Neoral), Halenka (58. Kratina), Růžička, Cetkovský, Vybíhal – Petržela Z. Trenér: Roman Popelka.