Domácí přitom byli hlavně v prvním poločase lepším týmem. V dobrých příležitostech se ocitl Vyka, gól z toho ale nebyl, přestože jednou se Hranice vehementně dožadovaly pokutového kopu. „Ještě jsem se na to nedíval, ale Vyku tam srazil brankář a asi to měla být penalta,“ myslel si hranický trenér Rostislav Sobek. Jeho hrající protějšek Michal Kovář naopak hodnotil inkriminovanou situaci jako správně vyhodnocenou.

Skvělou jarní produktivitu Valašské Meziříčí demonstrovalo v samotném závěru první půle. Martin Výmola si po chybě domácích našel správné místo k zakončení a skrytou střelou otevřel skóre. Domácí to vzhledem k průběhu mohlo mrzet.

„Pokračovali jsme v dobrém herním projevu z posledních zápasů, co jsme omladili kádr. Byli jsme bojovnější, důraznější a rychlejší,“ popisoval Sobek.

Bez dobře seřízených mířidel se ale vyhrávat nedá. Ihned po změně stran se dostal do obrovské šance dorostenec Pavel Křenek. Hrdina minulého zápasu s Havířovem ale tentokrát minul. V dalším průběhu už domácí tolik nebezpeční nebyli, vyrovnat se jim nedařilo, a tak přišel druhý trest.

Svůj jedenáctý gól jara vstřelila hostující hvězda, exligový kanonýr Zbyněk Pospěch. To už běžela 85. minuta, Sportovní klub hrál na tři obránce, bylo prakticky rozhodnuto.

„Ve druhém poločase jsme se snažili o zvrat, ale nemohli jsme střídat tak, abychom hru oživili, byla to nucená střídání. Netahali jsme za kratší konec, ale soupeř potvrdil, proč je první. Stačí mu málo, má hodně zkušený tým. Potrestají jakékoliv okénko v obraně,“ mrzelo Rostislava Sobka.

Tomu v sobotním duelu chyběla zraněná opora Jan Nehyba, zdravotní problémy má i Šišlák. Kdo ví, jak by duel bez těchto problémů dopadl, na kdyby se ale samozřejmě nehraje. Valmez si odvezl další tři body do tabulky a je nadále jasně první. Hranice jsou šesté.

SK Hranice – TJ Valašské Meziříčí 0:2 (0:1)

Branky: 45. Výmola, 85. Pospěch.

Rozhodčí: Duda – Trigas, Kontoršikov. ŽK: M. Lasovský, L. Lasovský, Vyka, Kundrát (všichni Hranice). Diváci: 250.

Hranice: Tomečka – M. Kuchař, Kundrát, Čáp, L. Lasovský – D. Kuchař, Šišlák (75. J. Frydrych), Kovařčík (60. Sobek ml.), M. Lasovský – Křenek, Vyka (72. Šigut). Trenér: Rostislav Sobek st.

Val. Meziříčí: Rohel – Bělíček, Kovář, Michálek, Václavek – Komara (64. Žilinský), Wludyka (86. Kučera), Kotůlek, Dragon – Pospěch (89. Bayer), Výmola. Trenér: Michal Kovář.