V sobotu sehráli i první přátelský zápas v Kroměříži, kde zvítězili 3:1. Mezi střelce se dvakrát zapsal Tomáš Orava, nová posila z Ústí.

„V případě Tomáše Oravy je působení v Hranicích prakticky hotová věc. Do základní sestavy by se měl vklínit také Zdeněk Merta, i když ten měl i jinou nabídku. Na zkoušku jsou tady ještě jiní hráči. Uvidíme, jak to celé dopadne," řekl k novým tvářím v mužstvu kouč Zatloukal.

Jak trenér dále uvedl, rytmus přípravy se ve srovnání s minulými lety příliš měnit nebude. „Příprava bude stejná jako v minulých letech. Dosavadní průběh nám vždycky klapal a nemáme důvod na něm něco měnit. Malá změna se bude týkat jen trochu jiného přerozdělení trenérských kompetencí. Zatímco v minulosti jsem přípravu vedl sám, teď tu máme k dispozici kolegu Karla Hodise, který se k nám připojil v půlce minulé sezony," dodal trenér.

Hranický tým zatím trénuje v domácím prostředí. Vedení klubu ale jedná o přibližně dvoutýdenním soustředění v jiné lokalitě. Přesná destinace však zatím známa není. „Půjde hlavně o to, abychom si vyzkoušeli jiné prostředí a aby spolu byli kluci více v kontaktu," vysvětlil Petr Zatloukal.

Z dosavadních informací vyplývá, že hráčský kádr Hranic bude širší, než byl ten loňský.

Zatímco vedení prakticky počítá se dvěma či třemi novými jmény, v kolonce odchodů se zatím nikdo neobjevil.

„Na zkoušce v Orlové byl Robert Pecha, takže uvidíme. Zatím tady ale všichni chtějí pokračovat, což je pro mě dost podstatná informace. Pokud by přece jen měl někdo zájem odejít, snažili bychom se ještě domluvit," konstatoval hranický kouč.

Příprava tak alespoň zatím probíhá podle plánu a zranění se týmu vyhýbají.

Možná i proto má kouč Zatloukal do příští sezony vysoké ambice.

„Boj o záchranu si v nové sezoně nepřipouštíme. Chceme se pohybovat v horních patrech tabulky, hráčskou kvalitu na to máme. Doufám, že si fotbal jak hráči, tak i naši fanoušci budou užívat. Motivací je pro nás i vidina nové tribuny, která prochází rekonstrukcí. Hráči by svým výkonem měli ukázat, že si zlepšené zázemí zaslouží," uzavřel trenér Petr Zatloukal.