Domácí převzali iniciativu už v úvodní desetiminutovce. V osmé minutě nádhernou ranou do břevna asi z pětadvaceti metrů ukázal Hostaša, kdo že bude na hřišti pánem. Hoffmann ještě ve 12. minutě sám před gólmanem hostů Nejezchlebem selhal, Alexandr Vorontsov se už po centru Kuchaře dokázal prosadit. Určice si poté vytvořili dvě slibné šance na srovnání, kapitán Los ale v zakončení dvakrát selhal. Hranice ovšem měly více ze hry, což dokázaly uklidňující brankou na 2:0 v samotném závěru poločasu. S nečekaným vyběhnutím Nejezchleba si bez problémů poradil Tomáš Chrastina, který pak dával do prázdné branky.

„V úvodu to bylo trošku nervózní, ale za stavu 2:0 už se samozřejmě hraje lépe. Hráči se snažili, byli jsme důslední v obranné činnosti. Už v prvním poločase jsme mohli dát více branek, bohužel se to nepovedlo. Soupeř chtěl hrát kombinačně, přes centry a vysoké hráče, naštěstí jsme si to pohlídali," konstatoval kouč Hranic Alexander Bokij.

Druhý poločas byl ve znamení skálopevné obrany domácího týmu. Ten navíc dokázal neustále hrozit rychlými nákopy za obranu Určic, kde se pohybovalo nebezpečné hranické ofenzivní trio. Svou první šanci ještě střídající Lee nevyužil, v 87. minutě už však přidal třetí gól Hranic. Mizérii hostů zpečetil čtvrtým gólem v jejich síti Jan Ferenc, který využil výborného náběhu Tomáše Čápa za obranu Určických.

„Prohráli jsme zaslouženě. Dnes jsme propadali ve všech věcech, v osobních soubojích, pohybu nebo nabídce. Ty dvě branky v závěru jsou pro nás možná trošku kruté, ale samozřejmě tam mohly spadnout už mnohem dřív, hlavně v prvním poločase," zhodnotil utkání trenér Určic Ivo Zbožínek. Jeho protějšek byl pochopitelně spokojený. „Dnes bych dal hráčům jedničku s mínusem," usmíval se Alexander Bokij.

Vítězstvím se Hranice posunuly na šesté místo divize, pomohla jim prohra Přerova 1:3 v Petrovicích. V sobotu se Hraničtí potkají právě s Přerovem v okresním derby na půdě Viktorky. Utkání startuje v 16.30. (něm)

SK Hranice – TJ Sokol Určice 4:0 (2:0)

Branky: 30. Vorontsov, 44. Chrastina, 87. Lee, 89. Ferenc.

Rozhodčí: Páral – Kozubík, Poláček. Diváci: 80.

Hranice: Tomečka – Kuchař, Kundrát, Kalous, Čáp – Chrastina, Šišlák, Hostaša (72. Bušina) – Hoffmann (57. Lee), Ferenc, Vorontsov (80. Vyka). Trenér: Alexander Bokij.

Určice: Nejezchleb – Koláček, Hloch, Zbožínek, Kopečný – Borůvka (46. Zapletal), Machynek, Svozil, Pekař (62. Zelina) – Los, Skopalík (72. Pavel). Trenér: Ivo Zbožínek.