Hraničtí nicméně vstoupili do zápasu parádně a ve 20. minutě šli po standardce do vedení, trefil se Daniel Kuchař.
Dost možná klíčový moment nastal o chvilku později, po chybě domácího brankáře Kameníka. Na dorostence Pavla Křenka se usmívala prázdná branka, útočník ale minul.

Rýmařov trestal nevyužitou možnost opravdu nekompromisně. Dvěma slepenými góly ještě do konce poločasu otočil stav ve svůj prospěch.

Ve 38. minutě využili domácí nedorozumění Hranických, trefil se Pavel Ondruška. O dvě minuty navíc pohodlně skóroval Jakub Harazin. Hranice ale nic nevzdávaly.

„Byli jsme odhodlaní s tím něco udělat, ale otevřeli jsme hru a dostali jsme další rychlé branky,“ popisoval Rostislav Sobek.
Na 3:1 tak už ve 49. minutě zvyšoval Daniel Dydowicz, zhruba po hodině hry zasadil definitivní úder do nadějí Hranic svým druhým gólem v utkání Pavel Ondruška. V závěru už jen korigoval konečný stav Pavel Křenek.

„Dnes odejdeme z utkání s tím, že byl soupeř lepší. Ale byly tam zápasy, které nám zbytečně utekly. Jsme nespokojeni hlavně výsledkově,“ prozradil závěrem Rostislav Sobek, který tak s aktuálním sedmým místem v tabulce není úplně spokojen.

SK Jiskra Rýmařov – SK Hranice 4:2 (2:1)

Branky: 38. a 60. Ondruška, 40. Harazin, 49. Dydowicz.
Rozhodčí: Hanák – Gloser, Koláček. ŽK: Hoza, Němec, Kameník – L. Lasovský, Kundrát. Diváci: 120.
Hranice: Tomečka – Sobek ml., Kundrát, Čáp, L. Lasovský (70. Širůček) – M. Kuchař, D. Kuchař, Kovařčík (61. Hleba), M. Lasovský (84. Frydrych) – Křenek, Vyka. Trenér: Rostislav Sobek.