„Střetli jsme se s velmi silným soupeřem, který měl vysokou kvalitu. Zázemí a vše asi není srovnatelné s naším klubem, a podle toho se odvíjel i výsledek. Pro nás to byla velmi dobrá příprava, kdy jsme si něco vyzkoušeli a zjistili, že s podobným mančaftem se nemůžeme rovnat," přiznal staronový trenér na lavičce Hranic Petr Zatloukal.

Sedmý celek uplynulé sezony Fotbalové národní ligy diktoval tempo hry od samotného začátku. Po neproměněné šanci Urgely se už v páté minutě hlavou nemýlil Jan Sedlák.

Ve 36. minutě se pak po akci z levé strany prosadil opět přesnou hlavičkou Lukáš Budínský.

Domácí outsider ale dokázal záhy překvapivě najít odpověď. Michal Kuchař zůstal po rohovém kopu nekrytý, a jak jinak než hlavou snížil na příjemně vypadajících 1:2.

Hraničtí se poté zvedli a zle Karviné zatápěli, ke gólu to však nevedlo. Naopak, ve 43. minutě se podruhé trefil Budínský a brankou do šatny zápas víceméně rozhodl.

Karviná ve druhém poločase hru kontrolovala a v závěru dokázala přidat ještě dva přesné zásahy. Do černého mířil nejprve v 83. minutě opět hlavou obránce Pavel Dreksa, o pět minut později se trefil i útočník Václav Juřena. Karviná tak postupuje dál po jasné výhře 5:1.

„Musím říct, že jsem rád, že jsme dokázali vstřelit alespoň gól. Mohli být dva, ale druhá branka nám za stavu 1:3 bohužel kvůli faulu nebyla uznána. To nás možná i malinko psychicky srazilo. Ze soupeře jsme měli respekt a byli jsme rádi za každou podobnou situaci," mrzelo trenéra Hranic.

Příprava hranických fotbalistů se chýlí ke konci, v sobotu ale sehrají ještě přátelský duel s Holešovem. Utkání startuje v 16:30 na hranickém stadionu.

SK Hranice – MFK OKD Karviná 1:5 (1:3)

Branky: 38. Kuchař – 36. a 43. Budínský, 5. Sedlák, 83. Dreksa, 88. Juřena. Rozhodčí: Dresler.

Hranice: Tomečka – Biskup (80. Vanduch), Kundrát, Kalous (70. Žoch), Čáp – Chrastina, Šišlák, Kuchař, Hanák – Ferenc, Hoffmann (50. Vyka). Trenér: Petr Zatloukal.

Karviná: Pindroch – Růžička (73. Fiala), Dreksa, Jovanović, Eismann – Sedlák (46. Juřena), Vaněk – Sivrić, Budínský, Zelený (22. Puchel) – Urgela. Trenér: Jozef Weber.