„Snažili jsme se poskládat mužstvo tak, jak by to zhruba mělo vypadat na první mistrovské utkání sezony. Nebudeme moc počítat s vykartovaným Kušnerem a k dispozici nebudou ani Kundrát a nejspíš ani další dva hráči," prozradil Karel Hodis, asistent trenéra Hranic.

Jeho svěřenci se proti favoritovi snažili podat dobrý výkon, ale zkušenější soupeř jejich příležitosti dokázal eliminovat a sám hned ve třech případech během úvodních pětačtyřiceti minut dokázal skórovat. „Zábřeh byl v první půli jednoznačně kompaktnější a lepším týmem," potvrdil Hodis.

V následujícím dějství se obraz hry příliš nezměnil. Do hry šel i střelec Kušner. „Spíše jsme si potřebovali vyzkoušet právě tu sestavu bez těch čtyř hráčů, které k dispozici mít nebudeme. Utkání jsme brali hlavně jako přípravu," připomněl trenérský kolega Bokije.

O jediný radostný moment Hranic se okolo sedmdesáté minuty postaral Orava. „V utkání se už jednou dostal do podobné situace, kdy se musel rychleji rozhodnout. Bylo to v protisměru k obránci a podruhé se mu už podařilo skórovat," popsal gólový moment Hodis.

V brance Hranic se objevila staronová tvář Pavel Malota. „Je u nás na zkoušku, zažil dokonce i třetí ligu. Z pracovních důvodů poslední roky chytal v nižších soutěžích. Zatím se do toho dostává, uvidíme jak se to u nás s gólmany ještě vystříbří," dodal Hodis.

Hranice zakončí svůj zápasový program letní přípravy v sobotu, kdy se představí na hřišti v Napajedlích.

SK Hranice – SK SULKO Zábřeh 1:3 (0:3)

Branka Hranic: 75. Orava.

Sestava SK Hranice: Malota – Chrastina, Kalous, Bušina, Čáp – Modelský, Málek, Ferenc, Pecha – Pokorný, Orava. Střídali: Pančochář, Kušner, Malý. Trenér: Alexander Bokij.