První poločas nabídl vyrovnanou podívanou, více ze hry ale měli přeci jen domácí. Hranice přehrávali kombinací uprostřed hřiště. První šanci ještě Valašské Meziříčí využít nedokázalo, ve 36. minutě už se ale domácí Roupec dokázal prosadit a stanovil poločasové skóre 1:0. Hraničtí si vytvořili jedinou zajímavou střelu, která ale brankář domácích vyrazil na roh.

„Soupeř měl asi více motivace. Jestli to není tím, že jsou Hranice zvyklé hrávat na jaře o záchranu. Teď jakoby nám nějaká motivace chyběla. Určitě nám chybí i trojice hráčů, kteří v zimě odešli. Samotný Kundrát, který hraje na úrovni a mohl by asi i klidně hrát vyšší soutěž, je málo," povzdechl si hranický trenér Alexander Bokij.

Ve druhé půli Bokij poslal na hřiště Hoffmanna, který na levém křídle hru oživil. Jeho příchod však Hranicím stačil pouze na zvýšení počtu centrů do šestnáctky, finální fáze ale vázla. Domácí si opět vypracovali dvě velké šance, potřebný klid však druhou brankou nezískali. Hrálo se tak až do samotného závěru. Asi pět minut před koncem udělali domácí velkou chybu, po které šli Hraničtí tři na jednoho. Vyrovnat se jim ale nepodařilo, situaci vyřešili špatně.

„Velké šance jsme si vytvořit nedokázali. Hoffmann to po levé straně dobře potáhl, ale nic z toho nebylo. V závěru jsme mohli vyrovnat, ale bohužel jsme nezvolili přihrávku a individuálně se to nevydařilo. Prohráli jsme hlavně vlastními chybami a kvůli horší motivaci," konstatoval Bokij.

V sobotu Hranice přivítají třetí Slavičín, který po výborném výkonu v Kozlovicích v Přerově klopýtl a prohrál 0:1, čímž si zkomplikoval postupové naděje. Utkání začne v 16.30.

TJ Valašské Meziříčí – SK Hranice 1:0 (1:0)

Branka: 36. Roupec.

Rozhodčí: Kaloč – Částečka, Škrobák.

Hranice: Tomečka – Kuchař, Kalous, Kundrát, Čáp – Chrastina, Šišlák, Ferenc (60. Vyka), Žoch (46. Hoffmann) – Voroncov (75. Frydrych), Lee. Trenér: Alexander Bokij.