V domácí sestavě se po pauze způsobené zdravotními patáliemi objevil záložník Modelský a hlavně v první půli byl na hřišti vidět.

To, jak se bude utkání odvíjet, napověděl už první poločas. Oba celky se snažily soupeře překvapit rychlou akcí, ale často narážely buď na pozičně dobrou defenzivu soka nebo hráči zkrátka správně zamířit nedokázali.

Nejspíš nejvýraznější příležitost první pětačtyřiceti­minutovky měli na kopačkách hosté, kdy Gáborův pokus z úhlu obloučkem takřka okopíroval horní konstrukci Kubíčkovy branky.

Po změně stran doznala základní jedenáctka Hranic jedné změny, kdy Kufu nahradil Ferenc.

„Od Kufy čekáme daleko více. Nechodil do soubojů, nešla mu rozehrávka a často chyboval," okomentoval důvod střídání Alexander Bokij, trenér SK Hranice.

Ve druhé půli se hra domácího týmu zlepšila. Útoky táhli po křídlech zejména Modelský s Pechou, kteří znamenali pro Šumperk časté nebezpečí.

„Byli aktivní, dařilo se nám zapojit i oba krajní obránce. Bohužel ta závěrečná fáze byla už slabá, v zakončení jsme působili zakřiknutě," zhodnotil Bokij počínání svého týmu.

Aktivní byl také střídající Ferenc, který se také dostal svým pokusem k přímému ohrožení branky. Na druhé straně se probíjel po několika kličkách až do zakončení střídající Lukáš Horák, Hraničtí jeho šanci museli řešit odkopem na roh.

„Finální fázi jsme řešili špatně. Měli jsme rozhodně na to, abychom své příležitosti proměnili v gól, bohužel to nevyšlo," smutnil Petr Strnad, trenér Šumperku.

Hrdinou utkání se mohl stát i další nový muž na place. Kuchař, jenž po 75 minutách hry nahradil Žocha, si během svého krátkého působení připsal hned dvě gólové šance.

Do šancí se probojovali také Lee s Kušnerem, ani jeden z nich však potřebný gól dát nedokázal.

„Pokud bychom vsítili branku, tak věřím, že bychom si už utkání dokázali pohlídat. Vzhledem k průběhu utkání, ve kterém měl i soupeř šance, je remíza spravedlivá," řekl Bokij, trenér.

„Naším cílem bylo si z Hranic odvézt minimálně bod, což se nám podařilo. Oba týmy mohly utkání vyhrát. Bylo to nejspíš jen o tom, kdo vsítí první gól. S bodem jsme spokojeni," zhodnotil misi kouč Strnad.

„Bohužel jsme se dostali do herního útlumu. Možná to bylo také dáno tím, že trénink nemohlo absolvovat z pracovních důvodů řada hráčů. K dispozici jsme jich měli pouze šest. Příprava na utkání nebyla dobrá, což určitě hrálo roli," dodal závěrem hranický kouč.

Další bitva o body čeká jeho svěřence v sobotu, kdy se představí na hřišti Nového Jičína.

SK Hranice – FK SAN-JV Šumperk 0:0 (0:0)

Rozhodčí: Možíš – Gasnárek, Částečka. Žluté karty: Kušner, Čáp – Gábor. Diváků: 200.

Hranice: Kubíček – Žoch (75. Kuchař), Bušina, Kundrát, Čáp – Modelský, Málek, Kufa (46. Ferenc), Pecha (86. Hoffmann) – Lee, Kušner. Trenér: Alexander Bokij.

Šumperk: Kameník – Hruda (65. Nimrichrt), Patsch, Souček, Macek – Klemsa, Mlynář, Woitek, Reichl, Bajger (60. L. Horák) – Gábor. Trenér: Petr Strnad.