Pro Hranice to byl poslední domácí zápas první poloviny soutěže a cíl nemohl být jiný než zisk tří bodů. Budoucí úspěch se však rozhodně nerodil lehce.

„Chtěl jsme hru oživit vysunutím Oravy na hrot a Kufou do pozice podhrotového hráče. Bohužel se nám nevedlo. Nedokázali jsme si v první půli vytvořit žádnou vážnější gólovou akci," připustil domácí kouč Alexander Bokij.

I z tohoto důvodu nastaly v rámci druhého poločasu v sestavě změny. Oravu vystřídal Žoch a Kufu Kušner. Střídání se vyplatila, hra domácích ožila. Aktivita také přinesla kýžené ovoce. Ferencova střela do odkryté části branky se zarazila o ruku hostujícího obránce a sudí neváhal nařídit pokutový kop. Ten k radosti svých spoluhráčů, trenérů a diváků proměnil sám zakončující a otevřel tak po hodině hry skóre utkání.

Zmíněný brankový moment se ukázal jako ten vítězný.

„Měli jsme tam další šance. Žoch šel sám na gólmana a skórovat mohl také Kuchař, ale šance jsme nevyužili," doplnil hranický lodivod.

Hosté v závěru sahali po remíze.

„Vytvořili si tři brankové příležitosti. Naštěstí se nám podařilo výsledek ubránit a připsat si tři body. S hrou však spokojeni být nemůžeme. Hosté měli mladé a běhavé hráče. Byla na nich znát chuť po úspěchu. Čekal jsem, že předvedeme daleko lepší výkon," zhodnotil počínání svých svěřenců Bokij.

Hraničtí zakončí podzim v neděli 17. listopadu zápasem na půdě Brumova.

SK Hranice – FK Real Lískovec 1:0 (0:0)

Branka: 60. Ferenc z penalty. Rozhodčí: Fridrichovský – Reich, Pfeifer.

SK Hranice: Tomečka – Bušina, Kalous, Kundrát, Čáp – Pančochář (60. Kuchař), Málek, Ferenc, Lee (60. Šimíček, 85. Zbruž) – Orava (46. Žoch), Kufa (46. Kušner). Trenér: Alexander Bokij.