Hraničtí šli do zápasu se snahou vyhrát a divizní tým na svého soupeře v prvním dějství stačil. Poločas probíhal ve vyrovnaném tempu a do šaten odcházela obě mužstva za stavu 0:0.

„"Hrál se fotbal od šestnáctky po šestnáctku. Soupeř dostal příležitost, což byla asi jediná hrubá chyba. Naštěstí stoper Kalous včas míč vykopl a tím situaci zachránil. Jinak úvodní dějství bylo vyrovnané bez vyložených šancí," shrnul první část zápasu hranický lodivod Rostislav Sobek.

Změna stran nepřinesla tlak ze strany Nového Jičína. Domácí začali dělat chyby před vlastní šestnáctkou a navíc se hosté dostali rychle do vedení.

V 50. minutě Hraničtí zaspali a Smolarčík poslal míč za záda hranického Tomečky a vzápětí stejný hráč zvýšil na 2:0 pro Novojičínské.

„Potom jsme začali tropit chyby na vlastní polovině," posteskl si Sobek.

V 60. minutě odskočili hosté na 3:0 zásluhou Lokši, který během patnácti minut zkompletoval hattrick a rozhodl o jasném vítězství. Hranice po gólové smršti zkusily vyměnit tři hráče, kýžené šance však nepřišly
a zápas se pomalu dohrál.

Podle trenéra Sobka neprobíhal první poločas v systémově špatném duchu. Druhá část už však byla horší. Kouč Hranic dal šanci zkušenějším hráčům, nakonec však měl ke spokojenosti pochopitelně daleko.

„Někteří hráči musí pochopit, že hra se musí odvíjet jinde, než před vlastním vápnem. Bohužel ti zkušení tento styl utkání vnutili, z čehož jsme dostali ty rychlé góly," uzavřel Sobek.

SK Hranice – Nový Jičín 0:5 (0:0)

Branky: 50. a 55. Smolarčík, 60., 70. a 75 Lokša

Rozhodčí: Mikeska, Chlevišťan – Fajkus. ŽK: Kundrát, Vyka, Kuchař – Smolarčík. Diváci: 150.

Hranice: Tomečka – Širůček, Čáp, Kalous (75. Malaník), Kundrát, Vyka, Kuchař, Šigut (68. Kubica), Ferenc, Šišlák, Lasovský (63. Sobek). Trenér: Rostislav Sobek.