V Bruntálu nestačili na nováčka soutěže, když padli vysoko 2:4. Sportovnímu klubu nepomohly ani dva góly letní posily z Ústí Jakuba Marka.

Domácím se zdařil už začátek celého utkání. Během jedenácté minuty našel Stanislav Lavrovič Jana Urbana mladšího, který rozvlnil síť hranické svatyně. Chvíli na to si ovšem Bruntálští počínali nedůrazně ve vlastním vápně a Jakub Marek trestal.

Slavoj Olympia si vytvářela další šance. V první z nich sice Zdeněk Orság otřásl spojnicí břevna a tyče, ale pak se krásným sólem blýskl Lavrovič a po gólové asistenci si do statistik zapsal i branku.

„První půlka se nám vůbec nepovedla. Tu jsme vyloženě prospali, byli jsme jako leklé ryby. Ještě se tam zranil Peťa Vavřík, to byla první půlka hrůzy,“ kroutil hlavou trenér Hranic Radek Fojtů.

Zkraje druhého poločasu balon po ose Lavrovič – Patrik Kundrátek – Marek Kyselý doputoval až k posledně jmenovanému, který zvyšoval rozdíl ve skóre. Hranice nedlouho poté opět Jakubem Markem snížily, ale když minutu před startem nastavení ideálním lobem našel Lavrovič Urbana, bylo hotovo.

„Nevzdali jsme to, snížili jsme na 2:3, pak jsme měli na noze vyrovnání. V závěru jsme už hráli vabank. Začali jsme špatně, pak už jsme to nezvládli, zasloužené vítězství domácích,“ uzavřel Fojtů.

Hranice odehrají další utkání v sobotu od 16.30 na domácím stadionu proti Havířovu Miroslava Matušoviče.

Slavoj Olympia Bruntál – SK Hranice 4:2 (2:1)

Branky: 11. a 89. Jan Urban ml., 31. Lavrovič, 51. Kyselý – 14. a 68. Marek. Rozhodčí: Podhajský – Ehrenberger, Richtár. ŽK: L. Kundrátek, Lavrovič, Zatloukal – Vyka, Kuchař. Diváci: 465.
Hranice: Tomečka – Vavřík (46. Novák), Kundrát, Čáp, L. Lasovský – Šišlák, Kovařčík (46. D. Kuchař) – Vyka, M. Lasovský, Marek – Kušner. Trenér: Radek Fojtů.
Bruntál: Studený – Krajčovič, Dohnálek, Hrabovský, P. Kundrátek – L. Kundrátek (84. Zatloukal), Češek, Kyselý (89. Golias), Lavrovič – Orság (87. Cabal), Jan Urban ml. Trenér: Antonín Mura. (dus, něm)