„S troškou štěstí a hlavně takovou zarputilostí jsme dokázali vyhrát. Vůbec to nebylo jednoznačné utkání. Hlavně v prvním poločase to bylo kdo s koho,“ uznal trenér SK Hranice Rostislav Sobek.

Nový Jičín, to byl na jaře stroj na výhry. Exkluzivní část sezony udělala z průměrného týmu jednoho z favoritů divizní skupiny E. Jenže přes léto odešel do třetiligových Petřkovic novojičínský zabiják Radovan Lokša. Tento snajpr nastřílel za tři sezony neuvěřitelných 79 gólů. Ty teď Novojičínským budou chybět a prokázalo se to právě v sobotu v Hranicích.

Hosté zkrátka nebyli efektivní, vynikal spíše domácí brankář Tomečka a ve 29. minutě přišel trest. Z protiútoku se prosadil Pavel Šišlák. „To soupeře celkem zaskočilo,“ podotkl Rostislav Sobek.

Asi zlomový moment pak přišel před odchodem do šaten. Faul ve vápně na Nehybu znamenal pokutový kop pro domácí. Penaltu proměnil tradiční úspěšný exekutor Radim Kundrát.

Když pak po změně stran stejný hráč po vlastní parádní akci zvyšoval na 3:0, byl to pro hosty smrtící úder. „Z naší strany tam bylo větší sebevědomí i kreativita. Dali jsme asi nejkrásnější gól za poslední dobu,“ byl spokojen kouč Hranic.

V 81. minutě pak ještě zvýšil na 4:0 svou druhou trefou v zápase Šišlák. Čestný úspěch pro Nový Jičín zaznamenal o chvilku později Jan Hruška.

„Soupeř měl kvalitu, kdyby měl Lokšu, tak bychom to asi měli těžší. Nový Jičín se dokázal dostat do šancí, ale nebyl produktivní. Ten zabiják tam asi chyběl,“ řekl závěrem Rostislav Sobek.

Hráč utkání:
Radim Kundrát – Stoper Hranic je tradičně skvělým exekutorem penalt, což opět potvrdil. Tentokrát ale přidal i něco navíc. V 51. minutě získal před vlastním vápnem míč, narazil si z jedné s Nehybou, poté předvedl krásný průnik přes celé hřiště, přišla výměna míče s Schlimbachem na hrotu a skvělé Kundrátovo zakončení – 3:0.

SK Hranice – FK Nový Jičín 4:1 (2:0)

Branky: 29. a 81. Šišlák, 45. z pen. a 51. Kundrát.
Rozhodčí: Grečmal – Duda, Galásek. ŽK: Kalous – Juříček. Diváci: 165.

Hranice: Tomečka – L. Lasovský, Kundrát, Čáp, Vyka – Kuchař, Kalous (66. Sobek ml.) – Nehyba (56. Ligač), Šišlák, M. Lasovský (78. Frydrych) – Schlimbach. Trenér: Rostislav Sobek st.
Nový Jičín: Ognyanov – Nippert, Kiss Farkas (55. Hruška), Malina, Švec (81. Uhlíř), Juříček, Kalich (70. Staněk), Opatřil, Pyclík, Javorek, Wolf. Trenér: Pavel Hajný.