SK Hranice – FK Jeseník 2:0 (1:0)

V utkání průměrné úrovně hráči obou družstev divákům mnoho fotbalovosti nenabídli. Jeseník se prezentoval kombinační hrou, avšak zkušenější domácí celek se postupem času dostávali do tempa a první ohrožení branky se diváci dočkali až ve 26. minutě po úniku Modelského, když jeho pokus nadvakrát zneškodnil brankář Winkler.

O jedenáct minut později to byl opět Modelský, jehož odražená střela našla volného Ference před prázdnou brankou Jeseníku a ten otevřel skóre zápasu.

Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu jako úvodních pětačtyřicet minut. Za zmínku stojí šance Ference pět minut po příchodu z kabin, když trefil tyč.

O pár chvil později musel předvést své umění hranický gólman Sobek, který bravurně vytáhl Kubíkovu střelu nad branku.

V závěrečných minutách domácí kontrolovali hubený náskok, který se jim podařilo navýšit v 90. minutě. Po dlouhém Sobkově výkopu všem utekl střídající Žoch, přeloboval gólmana Winklera a upravil na konečných 2:0 pro Hranice.

„V hlavách hráčů se asi projevila ztráta motivace po utkání v Dolanech, kdy nás "vyšší moc“ odstřihla od možnosti soutěž ještě možná i vyhrát. Na hřišti to bylo vidět. Šli jsme samozřejmě za vítězstvím, ale psychika hráčů je asi tady tím hodně narušená a bohužel fotbal se kolem toho odvíjel. Jsem řád, že jsme utkání přesto všechno zvládli a uhráli tři body. Řekl bych, že to bylo zasloužené vítězství, měli jsme více šancí i více ze hry. I Jeseník podal dobrý výkon. Potvrdilo se, že v soutěži není slabých týmů," řekl k utkání i k atmosféře posledních kol Petr Zatloukal, hranický trenér.

Branky: 37. Ferenc, 90. Žoch.

Sestavy

SK Hranice: Sobek – Kušner, Kundrát, Wojnarovski, Hanák – Pančochář (80. Žoch), Modelský, Bušina, Málek, Pecha – Ferenc (89. Pokorný).

FK Jeseník: Winkler – Bříza, Harazin, Keltner, Skoupil – Ondřej (68. Nepožitek), Juriš, Žák, Tezner (61. Furik) – Plhák, Kysela. (pum, dak)