Svěřenci Rostislava Sobka zvítězili 3:0, a z toho si v dresu Hranických připsal dva góly Vyka.

„Myslím si, že jsme soupeře přehráli ve všech směrech,“ řekl po zápase Rostislav Sobek.

Podle lodivoda týmu z města nad řekou Bečvou v sobotním zápase proběhla optimalizace útočné fáze.

Přesto nebyl Rostislav Sobek zcela spokojen, jeho svěřenci totiž nemohli bojovat na maximum kvůli špatnému terénu na hřišti.

„I když je to hřiště umělé, tak se objevily ledové plotny a muselo se hrát s ohledem na zdraví a některé kombinace vázly. Měli jsme hodně nevyužitých šancí, je to ještě příprava, no“ povzdechl si Sobek.

Navíc obrana Hranic byla oslabena o několik hráčů.

„V defenzivě nám chyběl stoper Kundrát, Rostislav Sobek mladší taky nenastoupil ze zdravotních důvodů,“ uvedl kouč Sportovního klubu.
Gólová bilance byla v sobotu v kopačkách jediného hráče. Dvěma brankami se blýskl Vyka, jednu pak přidal Michal Kuchař. První poločas byl zcela v režii Hranic.

„Ve druhém poločase jsme to pak prostřídali. Pětadvacet minut až poslední půl hodina to bylo docela už rozbité. Vyzkoušeli jsme si nějaké mechanismy, mohli jsme třeba dát více gólů,“ popsal trenér Sobek.

S blížícím se ostrým startem sezony se zároveň pomalu začíná rýsovat sestava kádru na jarní část.

„Na některých postech je to jasné na devadesát procent. Všichni hráči o to bojují, ale i v sezoně to bude otevřené. Osa a střed už je dána jako minulou sezonu a na křídlech a na becích se kluci mezi sebou budou prát,“ uzavřel trenér SK Hranice.

Ve středu pak hraničtí fotbalisté nastoupí v další přípravě proti týmu ze třetí ligy. Od 17.45 je čeká v Kroměříži Hanácká Slavia.

SK Hranice - Zábřeh 3:0 (3:0)

Branky: Vyka po 2, Kuchař Michal. Sestava: Tomečka (60. Majerský), - Chrastina (46. Hoffmann), Kalous, Čáp (80. Maňák), Šigut (46. Frydrych), - Lasovský, Šišlák, - Nehyba, Širůček, Kuchař Michal, - Vyka (80. Zezulka).