Samotný zápas nabídl ofenzivní podívanou, jenž se musela divákům líbit. Oba týmy se často pouštěly do útočných výpadů a bylo jen otázkou na jakém čísle se gólové skóre nakonec zastaví.

Hraničtí tomu zákonitě přispěli nejvíce. Často se dostávali do šancí a ty navíc dokázali zúročit i brankově. Už během první půle skórovali třikrát.

Už v první minutě se z nařízené penalty prosadil Merta. Na jeho gólový úspěch navázal v 11. minutě povedenou střelou z přímého kopu Kufa – 0:2. Výborné představení hostů korunoval gólem do šatny Orava – 0:3.

Domácí se prosadili krátce po zahájení druhé půle zásluhou Bartozela. To však bylo ze strany Brumova, k jeho smůle, vše.

Hranický triumf potvrdili brankami Málek s Modelským, kteří tak finalizovali skóre na konečných 1:5. Svěřenci kouče Petra Zatloukala se po tříbodovém zisku odlepili od nepopulárního dna tabulky, aktuálně jim patří třináctá příčka.

„Bylo samozřejmě klíčové se nám podařilo vstřelit úvodní a zároveň rychlý gól. Od toho se nejspíš odvíjel i zbytek utkání," okomentoval vývoj zápas Petr Zatloukal, trenér SK Hranice.

Brumov se rovněž tlačil do zakončení, ale své šance zužitkovat nedokázal. Svůj díl na tomto faktu měl také gólman hostů Matůšů.

„Za předvedený výkon musím hráče pochválit. Hráli jsme kompaktně jako tým a podržel nás také gólman Matůšů. V posledních zápasech jsme se prosazovat nedokázali, ale v zápas v Brumově jsme zvládli na výbornou, hlavně tedy gólově," řekl s úsměvem evidentně spokojený lodivod Hranic.

FC Elseremo Brumov – SK Hranice 1:5 (0:3)

Branky: 46. Bartozel – 1. Merta (penalta), 11. Kufa, 45. Orava, 63. Málek, 66. Modelský, Rozhodčí: Kolář – Balík, Kozubík. 180 diváků.

Sestava SK Hranice: Matůšů – Mich. Vašek, Kundrát, Merta, Čáp – Modelský, Kufa, Bušina, Málek (70. Pecha) – Orava (78. Ferenc), Kušner (87. Pokorný). Trenér: Zatloukal.

Na svůj výkon můžou Hraničtí navázat už v sobotu, kdy od 14:30 hostí rezervu Opavy.