Skvadra, která bojuje o udržení v soutěži, potřebovala nutně vyhrát. Velká motivace však znamenala přepětí sil.

„Tým je mladý a divoký. Jak dostaneme doma první branku, tak si přestáváme věřit," uvažoval hranický lodivod Sobek.

Přitom jeho mančaft nastoupil do utkání s vervou. Usiloval o co nejrychlejší branku v síti soupeře. Hraničtí fotbalisté nejdříve lízli dvě břevna, pak trefili tyčku.

„Pak šel ještě Hrdlička sám na branku a dal těsně vedle," popsal průběh prvního dějství kouč středomoravské­ho celku.

Slavičín se však během druhého poločasu na domácí dotáhl a začal hrozit. Skvělý výkon předvedl brankář Hranic Jakub Tomečka, když vychytal několik individuálních nájezdů. Dvacet minut před koncem ale přišel zvrat, kdy v dresu hostí otevřel skóre Pavel Kříž, načež stejný forvard zasadil i další fík za záda domácího gólmana o deset minut později.

„Třetí gól jsme dostali až v poslední vteřině. Ale nebylo to tak jednoznačné utkání. Bylo to o tom, že jsme první nedali gól," povzdychl si Rostislav Sobek.

Hranice nyní drží 13. místo v tabulce Divize E a chystají se na důležitý sobotní mač. Celek z Přerovska v něm zajíždí na pažit Dolního Benešova.

Hranice – Slavičín 0:3 (0:0)

Branky: 73. Kříž, 81. Kříž, 90. Elšík

Rozhodčí: Polanský – Páral, Chlevišťan. ŽK: Čáp, Kundrát – Švach. Diváků: 160

Hranice: Tomečka, Chrastina, Čáp, Kundrát, Vyka (77. Kalous), Kuchař M., Kuchař D. (11. Nehyba), Zezulka, Ferenc, Hrdlička, Šišlák

Slavičín:Jelínek, Fojtík, Elšík, Šindler, Kocián, Ondrůš (53. Švach M.), Švach P., Kříž (90. Goňa), Mezírka, Lukaštík, Švach M. (66. Horáček)

Autor: Lubomír Budný