O první gól utkání se postaral ve 20. minutě důrazný Pokorný, který využil zaváhání želatovické obrany a prostřelil gólmana Přibyla.

Na druhé straně se pustil od poloviny hřiště do individuální akce Dlouhý, dostal se až do vápna, ale jeho centr na Mackovíka byl o něco málo delší, než by útočník potřeboval.

Další hrubé chyby v obraně Želatovic se dopustil Figur, který jakoby hlavičkou míč sklepával na protihráče Ference, jež z bezprostřední blízkosti zametl míč do sítě – 0:2.

Hosté si v posledních pěti minutách první půle vypracovali ještě tři gólové šance. Nejblíže ke skórování byl Ferenc, ale roztřásl jen břevno.

Po příchodu z kabin si už ovšem hranický útočník zpravil chuť, když dostal ideální přihrávku mezi obránce a v klidu zvýšil na 0:3.

Zkázu domácích poté umocnil třetí trefou opět Ferenc, který využil ztráty míče uprostřed hřiště želatovického Zlámala a přidal tak čtvrtou trefu svého týmu.

Domácí si vypracovali největší šanci utkání až v 87. minutě, kdy se Koplík po narážečce dostal před Bělíka, který v hranické brance od 78. minuty nahradil Sobka, ale nepropálil jej.

„Želatovice nám to trošku usnadnily v tom, že měly zřejmě zbytečně přehnaný respekt z našeho družstva, což mě samozřejmě těší a umožnily nám vstřelit čtyři branky. Výsledek ale mohl být i vyšší, jelikož jsme ještě další šance neproměnili,“ pověděl po utkání Petr Zatloukal, kouč Hranice.

„Úvod zápasu jsme s favoritem soutěže zvládli, po dvaceti minutách by se výkon z naší strany dal hodnotit na vysoké úrovni. Poté jsme si ale dali dva "vlastní“ góly, celá hra odpochodovala do šatny a tím pro nás zápas skončil. Můžeme být ještě rádi, že soupeř neproměnil takové množství šancí, které měl," konstatoval želatovický trenér Bohumil Chodil.

FC Želatovice – SK Hranice 0:4 (0:2)

Branky: 33., 48., 71. Ferenc, 20. Pokorný.

Sestavy
FC Želatovice: Přibyl – Figur, Dlouhý, Smékal – Zehnálek, Hetych (46. Zlámal), Demel, Koplík, Havlík – Mackovík, Vrba.
SK Hranice: Sobek (78. Bělík) – Chrastina, Kundrát, Wojnarovský, Hanák (75. Cvešper), Modelský, Bušina (64. Punčochář), Málek, Pecha – Ferenc, Pokorný.