Úvodní gól padl již v 16. minutě, kdy Radim Kalous propašoval míč za záda hostujícího brankáře Goduly.

Druhou brankou rozsvítil výsledkovou tabuli o osmnáct minut později domácí Adam Širůček a Hraničtí tak odcházeli v klidu do šaten.

Jak přiznal trenér domácích Rostislav Sobek, výsledek jej potěšil. „Vstup do sezóny, bych ale hodnotil až tak po čtvrtém utkání," brzdil nadšení kouč týmu z města nad řekou Bečvou. Přesto své svěřence pochválil za skutečnost, že herní projev a disciplína se přiblížila jeho představám.

Těsně po změně stran začaly Hranice opět dominovat. V 51. minutě nezaváhal Jan Nehyba a v klidu zvýšil na 3:0. Opava si však nechtěla přivodit ostudu a rozjetý hranický vlak se snažila zpomalit.

Skóre korigoval na 3:1 v 60. minutě hostující Tomáš Adamovský, což mu nebylo nic platné.

O devět minut později totiž hranický kanonýr Jan Ferenc zasadil čtvrtý fík do branky hostí, čímž stvrdil první vítězství domácích v nové sezóně.

Svěřenci Rostislava Sobka načapali opavské fotbalisty hlavně v obraně.

„Podařilo se nám soupeře zaskočit kolektivním výkonem a trestali jsme jejich vlažnou defenzivu. Minimálně v tomto utkání nestačil soupeř na danou situaci zareagovat," uvedl kouč.

Hranice čeká nyní první zápas na venkovním kolbišti. V neděli odjíždí na sever Moravy, kde vyzvou nováčka Divize E ze Šumperku.

Tým z podhůří Jeseníků disponuje v průměru nejmladším kádrem v soutěži.

Trenér Sobek se chce soustředit v utkání hlavně na kolektivní projev spolu s koncentrací v defenzivě a jednoduchým přechodem do ofenzivy.

„Prostě věci, které ovlivnit můžeme," uzavřel hranický lodivod.

Hranice – Opava B 4:1 (2:0)

Branky: 16. Kalous Radim, 34. Širůček, 51. Nehyba, 69. Ferenc – 60. Adamovský

Rozhodčí: Bernatík – Kozubík, Gloser. ŽK: Sobek – Helebrand, Farský, Berger, Adamovský. Diváci: 120

Sestava Hranice: Tomečka – Sobek (65. Šigut), Čáp, Kalous (87. Kubica), Kundrát, Vyka – Ferenc, Širůček, Šišlák, Nehyba (78. Malaník) – Lasovský. Trenér: Rostislav Sobek.

Autor: Lubomír Budný