Brumov - SK Hranice 4:0 (0:0)

Od první minuty si domácí vytvořili územní převahu, ale jen po pokutové území, kde si hranická obrana poradila s několika nebezpečnými centry.

Hosté vyráželi do nebezpečných brejků, zejména Ferenc, Machač a Valenta se dostali do slibných střeleckých pozic, ale jejich pokusy skončily na rohovém kopu, nebo je zneškodnil brankář. Vše podstatné se odehrálo ve druhé půli. Brumovští měli stále menší převahu, ale soupeř kontroval daleko nebezpečněji než v prvním poločase.

V 66. minutě běžel Ferenc na brankáře tísněný obráncem, dostal se před něj a špičkou poslal míč do tyče. V největší šanci hranického družstva se v 75. minutě ocitl Valenta, když po kolmé přihrávce šel sám na brankaře.

Domácí strážce svatyně však vyšel z tohoto souboje jako vítěz. Uběhlo pět minut a brumovští fotbalisté zaútočili po levé straně. Přesnou přihrávkou na nabíhajícího středového hráče se dostali do pokutového území a po střele k tyči šli do vedení. Hranickým v tuto chvíli nezbývalo nic jiného než otevřít hru a pokusit se o vyrovnání. Jenže opak byl pravdou.

Z dalších protiútoků hosté postupně dostali ještě tři góly a zápas byl rozhodnut. Konečný výsledek 4:0 je krutý, ale takový už je fotbal.

Nutno ještě zmínit, že v hranickém dresu nastoupil mladý, ale dobře chytající brankář Lukáš Průcha, který za stavu 0:0 zneškodnil dvě velké šance.

Branky: 78. a 83. Bartošák, 85. Lendvay, 86. Naňák.

Sestava SK Hranice: Průcha - Punčochář (Simon), Michálek, Henkel, Kundrát, Bušina, Janíček, Ferenc, Modelský, Valenta, Machač. Trenér: Kuchař.

Předposlední domácí utkání v letošní sezoně sehrají hraničtí fotbalisté v sobotu 23. května od 16.30 proti Dolnímu Benešovu.

(skH)