„Nechali jsme si dát zbytečnou branku, což umožnilo soupeři myslet na defenzivu. Byli jsme po většinu utkání více na míči, ale ve finální fázi nám chyběl pohyb, důraz, moment překvapení a větší jistota," zhodnotil utkání trenér Hranic Rostislav Sobek.

Zároveň doufá, že si mančaft pod jeho vedením vzal poučení z porážky s Petrovicemi. „Musíme v uvedených činnostech přidat a zahodit naivitu, která už nás stála pár bodů," dodal.

Bitva s čelem tabulky pak pokračuje v sobotu, kdy hraničtí fotbalisté zajíždějí na hřiště prvních Petřkovic. Na podzim je svěřenci Rostislava Sobka porazili 3:0 
a trenér by rád akci zopakoval.

„Jedeme především potrápit my je. Měli bychom konečně přiklonit úspěch na naší stranu," neskrýval ambice kouč Hranic. Divizi E považuje lodivod Sobek za vyrovnanou a některá utkání dle něj nemají favorita.

Středomoravští fotbalisté se po víkendové prohře posunuli v tabulce na 13. místo a disponují 22 body. Na záchranu to však pořád nestačí a Hranice musí zabrat.

„Myslím že úplná jistota může začínat na pětatřiceti bodech. Musí se počítat s variantou tří sestupujících," řekl Rostislav Sobek.

Naštěstí se mu nikdo ve víkendovém utkání nezranil a na petřkovickém hřišti tak postaví kompletní soupisku. Přesto pro oživení hry počítá s nějakými změnami v sestavě.

Hranice by se pak chtěly v sobotním mači vyvarovat zbytečných chyb v obraně.

„Hlavní je pokusit se vstřelit nějaké branky," konstatoval hranický lodivod.

Jarní část Divize E je zhruba ve třetině. Cesta na záchranu zůstává otevřená. „Tabulka i soupeři jsou vyrovnaní. My musíme věnovat pozornost svojí výkonnosti a nejbližšímu mači," dodal na závěr Sobek.

FOTBAL – DIVIZE E – 22. KOLO

SK Hranice – Petrovice 0:2 (0:1)

Autor: LUBOMÍR BUDNÝ