SK Hranice - FK SAN JV Šumperk 4:1 (2:1)

Úvod zápasu nasvědčoval tomu, že do Hranic přijelo ambiciózní družstvo, když si hosté vytvořili územní převahu. Avšak do první šance se dostal domácí Modelský, jenže před brankářem volil nepřesnou přihrávku. Soupeř se dostal do situace volající po gólu v patnácté minutě, ale zakončení bylo nepřesné.
Ve 22. minutě po kolmé přihrávce mezi obránce Hranic proměnil Pobucký svou příležitost ve vedoucí branku.

O šest minut později už bylo vyrovnáno. Obránce Skopal vytáhl střelu Ference z branky rukou, uviděl červenou kartu a nařízený pokutový kop Henkl bez problému proměnil. V těchto fázích hry kupila obrana Šumperka chyby. Ve 39. minutě byl dobře hrající Pulkert sražen brankařem Kameníkem a i druhou penaltu Henkl s přehledem proměnil.

Nedáš – dostaneš!

Hraničtí pokračovali v kvalitním výkonu i ve druhém poločase. Oživení nastalo, když soupeř poslal do hry nebezpečného Horáka. Domácí se však prosazovali rychlými protiútoky. V 60. minutě Ferenc zatáhl míč po pravé straně, předložil jej Pulkertovi, a ten nedal Kameníkovi šanci – 3:1. Pět minut před vypršením řádného hracího času se vyznamenal domácí strážce svatyně Děreš, když svůj tým podržel kvalitním zákrokem.Nedáš – dostaneš!

Ještě v téže minutě opět po chybě obrany se Pulkert zmocnil míče a po jeho přesné přihrávce Ferenc uzavřel účet zápasu na konečných 4:1.

Branky: 28. a 39. Henkl z pen., 60. Pulkert, 89. Ferenc - 23. Pobucký. ŽK: Pulkert - Opravil. ČK: 28. Skopal (Špk). Diváci: 220.
SK Hranice: P. Děreš - L. Derych (72. Žoch), Janíček, Kundrát, Henkl - Kuchař, R. Derych (88. Pančochář), Kufa (28. Bušina), Modelský - Pulkert, Ferenc.
Šumperk: Kameník - Král, Skopal, Opravil, Strnad, Lošťák (60. Hymr), Reichl, Novák, Pobucký, Knápek, Los (60. Horák).

K utkání druhého kola zajíždějí hraničtí fotbalisté v sobotu na hřiště VOKD Poruba. Střetnutí začíná v 10.15 hodin.