Hranickým toto postavení velelo zvítězit a i soupeř po špatném vstupu do soutěže chtěl urvat nějaký ten bod. Tomu odpovídalo i samotné střetnutí, v němž dominovaly obranné řady.

U hostů vynikal zkušený stoper Krajčovič a u hranických pak Radim Derych. Z vítězství se nakonec radovali domácí a poskočili o jednu příčku výše na dvanáctou pozici.

SK Hranice – TJ Jiskra Rýmařov 1:0 (1:0)

Domácí si v utkání vytvořili více brankových situací a hned tu první v 9. minutě proměnili – Kufa zatáhl míč po levé straně, přesnou přihrávkou našel nabíhajícího Pulketra, a ten v pádu pod břevno, jak se později ukázalo, vstřelil jedinou a vítěznou branku. Do konce poločasu lze ještě vyzdvihnout krásnou střelu Kufy z dvaceti metrů.

Tu ovšem brankář Furik zneškodnil. Druhá tři čtvrtě hodina začala za mírné územní převahy Rýmařova. Ovšem do gólové situace se však nedostal. V těchto fázích hry sáhl trenér Hranic Rolinc k sérii střídání se snahou eliminovat tuto vzniklou situaci.

V 75. minutě se zranil Bušina, a jelikož počet tří vystřídaných byl už naplněn, domácí dohrávali zápas v deseti. V 80. minutě mohl zisk bodů potvrdit Modelský, ale jeho střela skončila na břevně.

Minutu před vypršením řádné hrací doby se vyznamenal domácí gólman Malota, který vystihl křižnou přihrávku soupeře a obětavě se vrhl pod nohy útočníka. Udržel tak čisté konto a přispěl k hubenému vítězství svého celku.

Sestava SK Hranice: Malota – L. Derych, Kundrát, R. Derych, Henkl – Kuchař (53. Bušina), Janíček (69. Žoch), Blaha (61. Pohoreli), Modelský – Kufa, Pulkert. Trenér František Rolinc.

K dalšímu střetnutí zajíždějí hraničtí fotbalisté v neděli 27. září na hřiště desátých Velkých Losin.