Domácí tým, jenž dle postavení v tabulce je jedním z aspirantů postupu do MSFL, zklamal. Je však pravdou, že na rozdíl od podzimní části soutěže narazil na soupeře, který razantně posílil a bodově na jaře našlápl pravou.

TJ Sokol Velké Losiny - SK Hranice 2:3 (0:2)

I když průběh utkání nevypadal na to, že si všechny body odvezou hosté, ti byli přesto daleko produktivnější v zakončování. První šanci i úvod zápasu měli ve své režii.

Ve dvaadvacáté minutě po centru Málka zleva si dali domácí vlastní branku. A Hranice udeřily do poločasu ještě jednou. Ve 38. minutě poslal obránce Henkl dlouhý míč na Žondru, jenž využil svých schopností ve vzduchu a svůj hlavičkový souboj vyhrál. Míč tak směřoval na naběhnuvšího Ference a ten nedal brankáři šanci - 0:2. Domácí byli po změně stran aktivnější.

Nejprve v 78. minutě svým důrazem snížili a o dvě minuty později srovnali z penalty na 2:2. Ale o tom, že všechny body si odvezou Hranice, se rozhodlo v nastaveném čase. V šestnáctce domácích byl faulován aktivně hrající Žondra a vykoledoval si pokutový kop. K němu se postavil Michálek, který nedal gólmanovi šanci a rozhodl o tom, že Hranice si odvezly z Velkých Losin překvapivé veledůležité tři body.

Branky SK Hranice: Ferenc, Michálek, vlastní.

Sestava: Piták - Pančochář, Kundrát, Henkl, Michálek - Modelský (90. Kuchař), Machač, Janíček (88. Bušina), Málek - Žondra, Ferenc, (78. Lhotský).

„Velice kvalitní terén nám vyhovoval. Dokázali jsme udržet míč a byli jsme technicky lepší. Vycházely nám křížné míče,“ řekl po utkání Ivan Čech, trenér vítězného celku.

Další utkání odehrají jeho svěřenci doma, když v sobotu 18. dubna přivítají od 16 hodin Bystřici pod Hostýnem.

Lubomír Kubica