Divizní Hranice poprvé inkasovaly již v desáté minutě. Skóre svou první trefou v zápase otevřel Kostorek. O devět minut byl ve vápně faulován Blažkovský a Rostislav Varaďa pokutový kop dokázal proměnit. Po půlhodině hry se znovu prosadil olomoucký Kostorek a stanovil poločasové skóre na 3:0. Největší hranickou šanci v první půli spálil Ferenc.

„První poločas byl z naší strany velmi dobrý. Byli jsme kvalitní v práci s míčem i v pohybu. Od hráčů jsem cítil velkou chuť a podle toho to vypadalo," mohl být spokojený trenér 1. HFK Olomouc Jiří Derco.

Do druhé půle nastoupila z části obměněná sestava Olomouce, Hraničtí takovou možnost střídání neměli. Gólově se však už nikdo neprosadil, přestože šance byly k vidění na obou stranách.

„Soupeř byl o něco kvalitativně lepší. My jsme nastoupili v menším počtu hráčů, do druhého poločasu naskočili Zezulka a Žoch, a hlavně David Zezulka mě mile překvapil tím, jaký podal výkon. Naším hlavním problémem je nevyužívání šancí, musíme na tom zapracovat," konstatoval trenér Hranic Alexander Bokij.

„Ve druhém poločase po prostřídání už naše hra trochu upadla. Kombinace se nám vytratila," řekl k výkonu olomouckého týmu v druhé části hry Derco.

Další přípravný zápas odehrají fotbalisté Hranic v sobotu 7. února na domácí půdě proti Bystřici pod Hostýnem. Čeká je tak poprvé zkouška s týmem z nižší soutěže.

1. HFK Olomouc – SK Hranice 3:0 (3:0)

Branky: 10. a 30. Kostorek, 19. Varaďa z pen. Rozhodčí: Kološ.

HFK: 1. pol.: Arbeit – Krumpolc, Drbal, Lukášek, Můčka – Buček, Bernard, Dvořák, Varaďa – Blažkovský, Kostorek. 2. pol.: Mucha – Grézl, Lysoněk, Lukášek, Hlavica – Buček, Bernard, Bača, Varaďa – Hornich, Kostorek. Trenér: Jiří Derco.

Hranice: Tomečka – Kuchař, Kalous, Kundrát, Chrastina – Čáp, Hostaša, Šišlák, Vyka – Ferenc, Hoffmann. Střídali: Zezulka, Žoch. Trenér: Alexander Bokij.