Po dvou odehraných zápasech jarní části hraničtí fotbalisté disponují jedenadvaceti body. „Podle startu soutěže je vidět, že to všechny celky myslí se záchranou vážně a všechny dychtivě sbírají body. Za start našeho týmu do soutěže jsem rád, ale čeká nás ještě hodně práce," zamyslel se kouč Sobek.

Na hranické fotbalisty již v sobotu čeká výjezd do Opavy a trenér Sobek chce využít rozjetosti celku. „Tým se přesvědčil o tom že může fungovat a být úspěšný.
V utkání s Opavou bude nezbytné se vrátit zpátky na zem," konstatoval hranický lodivod.

Severomoravané v podzimní části porazili Hranice 1:4. Opavské béčko využívá rychlé protiútoky a má výhodu, že ho doplňují hráči z druholigového A-týmu. „Bude to zvlášť těžké utkání, neboť áčko má o víkendu volno," řekl Rostislav Sobek.

Po utkání s Rýmařovem je prioritou trenéra Hranic držet tým dále od sestupových příček.

V sobotním zápase pak postaví lodivod Sobek do branky s největší pravděpodobností dvacetiletého Jakuba Tomečku stejně jako v mači proti Rýmařovu. „Je to na svůj věk ostřílený brankář," pochválil gólmana kouč.

Do tréninků se již konečně zapojily hranické obranářské opory Kundrát s Chrastinou, do zápasu však nenastoupí, protože stále nejsou dle jejich trenéra připraveni na maximální vytížení. „Defenziva bude stát na stávajících hráčích," řekl Rostislav Sobek.

Právě s obranou počítá trenér Hranic jako s účinnou zbraní. Hlavně se bojí doplněných fotbalistů z opavského Áčka. „Jsou to hráči individuálně na vysoké úrovni. Budeme nuceni přijet
 s defenzivní taktikou," prozradil na závěr lodivod.

FOTBAL – DIVIZE E – 20. KOLO

Opava B – Hranice – SOBOTA 2. 4. od 15.00

Autor: Lubomír Budný