„Šanci vidím převážně v možnosti, které nabízí přípravné utkání jako takové. Pokud se nám to zvrhne v okresní derby, tak doufám, že Petarovi (kouč Viktorie Přerov pozn. red.) zvadne úsměv a klukům koupím kofolu," zavtipkoval trenér SK Hranice Rostislav Sobek.

Po tom, co hraničtí fotbalisté prohráli v sobotu s Novým Jičínem v rámci přípravy 1:5 si jejich kouč posteskl, že mu v týmu chybí obranářské opory Kundrát a Chrastina díky zraněním. Proto musel o víkendu přistoupit

k jinému řešení. „Příležitost dostali mladí hráči, kteří nemají

s úrovní divize zkušenosti," poznamenal Rostislav Sobek.

„Jenže mají úžasný charakter a v přípravě svým přístupem své nedostatky nahradili. Ve zmíněném prohraném utkání, jež odehráli je tato nezkušenost dostihla. Také proto se jak na utkání, tak na kluky vůbec nedívám špatně," podpořil své svěřence.

Zimní příprava byla pro Hranice úspěšná i díky sérii vyhraných zápasů. Hlavní plus však vidí trenér Sobek jinde. „Vidíme posun hlavně v myšlení," reagoval lodivod. Podle něj hráči dospěli k názoru, že celý tým šlape jako lokomotiva. „Rádi a často trénujeme. Pracujeme na tom, abychom měli pořádek fyzicky

v kabině i mezi sebou," poznamenal Sobek.

Svěřencům Rostislava Sobka začíná jarní část o týden později, kdy zajiždí se svým manšaftem do Brumova. „Čeká nás bláto čiumělka malá jako na sídlišti někde hluboko na Valašsku. První jarní kola jde nějaká fotbalovost stranou," konstatoval kouč.

Autor: LUBOMÍR BUDNÝ