SK Hranice - FK Bystřice pod Hostýnem 0:2 (0:1)

Úvod patřil hranickým fotbalistům, kteří si postupem času začali myslet, že vítězství jim snad samo spadne do klína. Ne že by se nesnažili, ale přechod do útočné fáze byl pomalý.

Diametrální rozdíl byl poté v důrazu před oběma brankami. Soupeř se prezentoval celkem slušně hrající obrannou činností, takže byla k vidění spíše hra po obě šestnáctky. Úvodní sprcha pro domácí přišla už ve dvanácté minutě.

Po zbytečném zaváhání obránce Kundráta získal míč Kotas a po centru krásnou trefou Dohnal rozvlnil síť domácích. I ti měli šance. Po půlhodině hry neuspěl v pokutovém území Machač a v 37. minutě pálil Janíček vedle.

Po příchodu z kabin chtěli hraničtí nastoupit s odhodláním nepříznivý výsledek otočit. Jenže hned po dvou minutách zvyšoval svou druhou trefou v utkání Dohnal, a opět po chybě Kudráta.V 54. minutě mohl snížit Machač, ale z otočky opět minul.

O deset minut později byl blízko hattricku aktivní Dohnal, to když jeho dobře mířenou střelu Piták vytáhl na roh. Do konce utkání zbývalo ještě dvacet minut a hraničtí se tlačili více dopředu. Jejich přílišné držení míče na svých kopačkách a nedůraz v osobních soubojích v blízkosti branky na pozornou obranu hostů nestačily a na výsledku se už nic nezměnilo. Branky: 12. a 46. Dohnal.

Sestava SK Hranice: Piták - Pančochář, Kundrát (48. Valenta), Henkl, Michálek - Modelský, Janíček (62. Bušina), Machač, Málek - Žondra, Ferenc (69. Slivka). Trenér: Ivan Čech.

Hraničtí fotbalisté tak po jednadvacátém kole okupují dvanáctou příčku pouze s šestibodovým náskokem na poslední Frenštát. V dalším kole zajíždějí v neděli 26. dubna na trávník ostravské Poruby, se kterou na podzim prohráli 1:3.

Lubomír Kubica