Jako první se do střelecké listiny zapsal domácí útočník Dufka, který využil nedorozumění brankáře Kubíčka s obránci, vletěl do vápna a centrovaný míč usměrnil hlavou do sítě.

Po půlhodině hry předvedl skvělou techniku Postava, který obešel dva hranické obránce a z rohu velkého vápna prostřelil Kubíčka, který si sice na míč sáhl, ale přesto skončil v síti.

Odpověď hostí přišla tři minut na to. Adam Kušner dostal ideální přihrávku mezi obránce, postupoval sám na brankáře a zakončil k tyči.

V závěru první půle poté ještě hranický útočník jednou rozvlnil síť, ale branka mu nebyla uznána pro údajný ofsajd.

Hosté po přestávce svého soupeře řádně zatlačili, vypracovali si velké množství šancí, ale ani jedna se neujala. Modelský uháněl dvakrát na gólmana, Kušner šel také sám a Ferenc dorážel ze dvou metrů, avšak míč poslal brankáři přímo do rukavic. „To jsou momenty, které rozhodují zápasy. Musíme je proměňovat, jinak to nebude dobré," zdůraznil trenér Petr Zatloukal.

Jeho tým tedy v Napajedlích prohrál 2:1, přesto se snažil hledat i nějaká pozitiva. „Na to, že jsme hráli proti celku, který v minulé sezoně skončil druhý v divizi, tak byl náš projev velmi dobrý. Vím, že nám porážka moc nepřidá na pohodě, ale když to zhodnotím, tak to bylo utkání dvou rozdílných poločasů," pověděl.

„Soupeř měl svou sílu a kvalitu, což ukázal především v první půli. Po přestávce jsme jej pak zatlačili do těžké defenzivy a naše hra vypadale velmi dobře. Škoda jen, že jsme neproměnili ty tutovky," mrzelo jej.

Výkon Hranic vyzdvihl i kouč Napajedel Martin Onda. „Nenastoupili jsme v nejsilnějším složení, ale i přesto hráči předvedli dobrý výkon. Bylo to spíše remízové utkání. Hranice se předvedly jako silný soupeř, který si myslím, že budou hrát bez problémů střed tabulky," pověděl.

FS Napajedla – SK Hranice 2:1 (2:1)

Branky: 18. Dufka, 30. Postava – 33. Kušner.

FS Napajedla: Krajča – Bejtkovký, Vrága, Zavadil, Žáček – Postava, Plachý, Kučera, Kutňák – Večera, Dufka. Střídali: Sedlář, Havránek. Trenér: Martin Onda.

SK Hranice – 1. poločas: Kubíček – Chrastina, Kundrát, Merta, Čáp – Žoch, Bušina, Málek, Pecha – Kušner, Orava. 2. poločas: Matůšů – Kundrát, Merta, Wojnarovský, Čáp – Modelský, Kufa, Málek, Pecha – Ferenc, Kušner. Trenér: Petr Zatloukal.

Nyní se už myšlenky všech ubírají k sobotě, kdy Hraničtí od 16.30 v prvním mistrovském utkání přivítají Mikulovice.

„Jedná se o silného soupeře. V minulé sezoně skonči na třetím nepostupovém místě a také letos bude patřit k největším favoritům soutěže. My však jdeme do každého utkání s cíle zvítězit a ne jinak tomu bude i tentokrát. Věřím, že do divize vstoupíme co nejlepším výsledkem," dodal Petr Zatloukal.