Svěřenci kouče Rostislava Sobka zahájili v pondělí přípravu na jarní část sezony, ve středu pak sehráli přátelské utkání proti U19 ostravského Baníku.

Dohromady absolvují fotbalisté z města nad řekou Bečvou ještě desítku utkání.

Již v sobotu se na domácím umělém pažitu postaví U19 olomoucké Sigmy.

Změn doznal i kádr hranických fotbalistů. Divizní celek opustil kanonýr Jan Ferenc, který v podzimní části patřilk nejlepším střelcům soutěže. Dle slov lodivoda hranické bárky začal přípravu v 1. A třídě v Bělotíně.

„Honza cítil jakousi vnitřní únavu, takže má potřebu změnit prostředí. Rozloučili jsme se v dobrém po deseti letech. U něj člověk nikdy neví, co se bude dít, ale zatím se snažíme bez něj," prozradil Rostislav Sobek.

NAVRÁTILCI I NOVÉ TVÁŘ

Jeho tým půjde do přípravných utkání s několika novými tvářemi, ale i navrátilci.

„Došli čtyři šikovní kluci z dorostu vytipovaní i trenérem dorostenců a námi. Jedná se o záložníka Patrika Kovařčíka, stopera Dominika Pechu, Jiřího Ligače a Pavla Vladaře," jmenoval trenér SK Hranice.

Z Anglie se pak na Hanou vrátil Patrik Hoffman a k přípravě se připojil i Tomáš Chrastina. Momentálně je na soupisce hranického oddílu třiadvacet hráčů, v únoru se pak přidá i Michal Kuchař, který se dlouhodobě doléčuje. Z venku pak nikdo něpřišel.

„Chtěli jsme dosáhnout počtu dvou sestav, protože zimní příprava je dlouhá a chceme, ať si hráči vybojují své místov kádru," řekl Rostislav Sobek.

SILNÍ I SLABŠÍ SOUPEŘI

Jeho svěřence čekají během přípravy především celky z vyšších soutěží. Pětice z nich hraje třetí ligu. Na druhou stranu nastoupí Hraničtí i proti týmům z nižších úrovní.

Mimo výše uvedená utkání proti „devatenáctkám" Baníku a Sigmy, čeká na Hranice v neděli 29. ledna 1. HFK Olomouc, o tři dny později ve středu 1. února pak B-tým olomoucké Sigmy.

V sobotu 4. února sehrají Sobkovi hoši zápas proti Uničovu, v sobotu 11. února dorazí do Hranic družstvo z krajského přeboru ze Zábřeha a první měsíc přípravy pak uzavřou mače venku s Kroměříží a doma s Bystřicí pod Hostýnem.

INTENZIVNÍ DRUHÁ PŮLE

Od 20. února pak hodlá trenér Hranic optimalizovat sestavu. „Trvale jsme vytvořili dvě jedenáctky a šli jsme do toho cestou, aby první nebyla silná a druhá nějak poskládaná. Tak jsme udělali dvě vyrovnané jedenáctky," objasnil Rostislav Sobek.

Ve druhé polovině přípravy absolvuji hraničtí fotbalisté souboje se Šternberkem, B-týmem 1. FC Slovácko a Brodkem u Přerova.

Kouč Sportovního klubu doplnil, že hlavní je v zimním mezidobí pilování kondice, ovšem důležitou roli hraje i silová příprava. Primárně chce však Rostislav Sobek stabilizovat týmový výkon.

BOJOVNÍ HOŠI

„Znamená to jakousi specializaci hráčů na postech. Na podzim byla výkonost trošku nevyrovnaná. Náš úspěch je výsledkem bojovnosti a odhodlání, ale aby byl výkon stabilnější a týmový, je potřeba, aby jednotliví hráči zmechanizovali činnosti na daných postech," konstatoval trenér týmu, který po podzimu drží páté místo Divize E.

„Jedná se hlavně o rychlý protiútok, větší spolupráci, větší zapojení krajních obránců do útočné fáze. Na tom bychom hlavně chtěli pracovat," doplnil Sobek.

ODPOČATÍ A NATĚŠENÍ

Hraničtí fotbalisté měli dostatečnou dobu nachystat se na přípravanou fázi a trenér jejich odhodlání potvrzuje.

„Je vidět, že kluci jsou odpočatí a natěšení. Když vezmu poslední týden v listopadu a nyní první týden přípravy, tak je vidět, že hráči jsou dostatečně při chuti," uzavřel kormidelník hranické bárky Rostislav Sobek.