VOKD Poruba TCHAS - SK Hranice 3:2 (0:0)

V prvním poločase obě družstva pozorně bránila se snahou neudělat zásadní chyby. Do útočných činností se pouštěla velice obezřetně, takže k vidění toho bylo pramálo. Hrál se fotbal od šestnáctky po šestnáctku.

Poruba vystřelila z uctivé vzdálenosti dvakrát a hosté ohrozili branku soupeře jen jednou. Ovšem druhé dějství bylo o něčem jiném. Zejména po první brance Poruby.

Hranice razantně přidaly, dostávaly se častěji před branku soupeře a výsledkem byl vyrovnávací gól. To když po centru Málka nedal Žondra brankáři šanci. A když v 65. minutě poslal Žondra do gólové situace Machače a ten se nemýlil, vypadalo to pro hosty velice slibně.

Jenže v 72. minutě Machač nešťastně zahrál rukou a z přímého kopu Sluka vyrovnal na 2:2. Ovšem zisk bodu zhatila 75. minuta, kdy gólman Piták nešťastně vyběhl a byl přehozen.

Deset minut před koncem utkání mohli domácí potvrdit vítězství, ale netrefili prázdnou branku. V devadesáté minutě se ještě dostal k zakončení Machač, jenže jeho střela skončila na tyči.

Branky: 63. Laštovička, 72. Sluka, 75. Schüler - 61. Žondra, 65. Machač.

Sestava SK Hranice: Piták - Kuchař, Henkl, Michálek, Valenta - Ferenc (79. Kundrát), Janíček, Machač, Málek - Žondra, Slivka (59. Bušina). Trenér: Ivan Čech Diváků: 150. Poměr střel na branku/ mimo: Poruba 5/2 - Hranice 7/3.

Další utkání absolvují hraničtí fotbalisté v neděli 3. května na hřišti dvanáctého Rýmařova. Bude se tedy jednat o velice důležité utkání v boji o záchranu.

Lubomír Kubica