Domácí hráči jsou namočeni až po uši v sestupových vodách, a tak úkol zněl jasně, vyválčit tři body. To se jim však nepodařilo a tři kola před koncem se nad hranickými začínají stahovat mračna.

SK Hranice - MSA Dolní Benešov 2:3 (2:1)

Domácí začali aktivně, a to jim přineslo ve 13. minutě vedení, když míč ze skrumáže po rohovém kopu dopravil do sítě Machač. Vyrovnání však přišlo o pár chvil později. Gólman Průcha vyrazil střelu před sebe a pro zkušeného útočníka Středulu nebyl problém dopravit míč do sítě.

Tato vzniklá situace hranickými nijak neotřásla. Pokračovali v nátlakové hře a odměnou jim byl gól, který po půlhodině hry vsítil hlavou doposud výtečně hrající Ferenc. Druhý poločas přinesl podstatně vyrovnanější fotbal a dalo by se i říci, že hosté měli mírně navrch.

Hned ve 47. minutě Wirth z levé strany překrásnou střelou z úhlu do šibenice vyrovnal. V 82. minutě, po nedůslednosti v obsazení soupeře v pokutovém území, Moravec ze šesti metrů k tyči strhl vedení na stranu hostů.

Závěr utkání byl v očekávání tlaku Hranic, ale byli to naopak hosté, kteří drželi míč a dotáhli zápas k vítěznému konci.

Branky: 13. Machač, 31. Ferenc - 25. Středula, 47. Wirth, 82. Moravec.

Sestava SK Hranice: Průcha - Kuchař (50. Valenta), Janíček (87. Slivka), Henkl, Michálek - Bušina, Machač, Málek, Modelský - Žondra, Ferenc. Trenér Rolinc.

Hraničtí fotbalisté se touto prohrou dostali do nezáviděníhodné situace. Do konce soutěže jsou tři kola a SK Hranice je na první sestupové pozici.

Pořadí okolo sestupových míst: 12. Rýmařov 32 bodů, 13. Bystřice p. H. 27 b., 14. SK Hranice 27, 15. Velké Karlovice 26, 16. Frenštát 18.

V dalším utkání se svěřenci trenéra Rolince budou v neděli 31. května prát o body v Albrechticích, které hrají v klidném středu tabulky.

Lubomír Kubica