Po skončení utkání přišli trenéři i hráči domácího družstva pomalu poděkovat hranickým za tři body s dodatkem, že jejich prohra byla příliš krutá.

SK Kravaře - SK Hranice 3:1 (1:1)

Utkání hrané za ideálního podzimního počasí na výborně připraveném trávníku se v prvním poločase po počátečním oťukávání obou družstev změnilo ve festival promarněných šancí hostujícího týmu.

Své tutovky postupně neproměnili Kufa, Pulkert, Modelský a další. První branky se tak diváci dočkali až ve 35. minutě, kdy se k odraženému míči na hranici pokutového území dostal Kufa a jeho střela skončila v síti – 0:1. O pět minut později se však domácí také dočkali, když po zbytečné ztrátě míče vyrovnal střelou z rohu pokutového území (bez viny nebyl ani brankář Děreš) domácí Žůrek.

Do kabin tak odcházela obě družstva za stavu 1:1, ale nikdo by se nemohl divit, kdyby to bylo klidně i 1:5. Druhý poločas se nesl opět ve znamení spalovaní šancí hostů a byli to naopak hráči Kravař, kteří předvedli, jak se mají chyby trestat. V 58. minutě po rohovém kopu hlavou strhl vedení na stranu domácích Pelán a v 77. minutě po rychlém protiútoku upravil nejlepší střelec domácích Staněk na konečných 3:1.

Branky: 41. Žůrek, 58. Pelán, 77. Staněk - 35. Kufa. Rozhodčí: Krasula - Durák, Kýpus, diváků: 318,

ŽK: Pelán, Poštulka, Blažek, Václavík - Kundrát, Pohorelli.

Sestavy

SK Kravaře: Hladký - Knop, Václavík, Hružík, Klosel - Husárik, Pelán, Blažek, (86. Jašek), Poštulka (81. Baránek) - Staněk (90. Vaněk), Žůrek.

SK Hranice: Děreš - L. Derych (78. Kuchař), R. Derych, Kundrát, Koutek - Modelský, Pohorelli (85. Pančochář), Blaha, Ferenc - Pulkert (72. Žoch), Kufa.

Další utkání čeká hranické fotbalisty už tuto sobotu, když od 14.30 hodin přivítají Dolní Benešov.

(skH)