V cestě za úspěchem jim bude stát nevyzpytatelný tým Hranic.

Dojde tedy paradoxně na prestižní derby, jehož důležitost se vzhledem k tabulkové situaci Přerova ještě navýší.

Viktoriánům aktuálně patří se 34 body čtrnáctá příčka. Na předposlední Karvinou B mají náskok pouhých dvou bodů, což jim na klidu rozhodně nemůže přidat.

Přerované tuší, že v Hranicích rozhodně nedostanou body zadarmo.

„Ani soupeř nebude s výsledky v sezoně příliš spokojený. Hrají doma a určitě se budou chtít rozloučit se sezonou dobrým výsledkem. My, jak se říká, máme nůž na krku," připustil Richard Švehlík.

Jeho tým potřebuje bodovat.

„Jistotu záchrany nám dá jedině vítězství. Mrzí mě, že jsme v předešlých zápasech promrhali tolik bodů, které nám nyní scházejí," zmínil kouč.

Švehlík: Porveme se o to

V Hranicích rozhodně neplánují zápas vypustit.

„Tak u nás se nic nemění. Do každého zápasu jdeme s tím, že chceme zvítězit. Samozřejmě ale vždy záleží na výkonu hráčů a jejich motivaci do zápasu. Chceme však tři body," poznamenal Alexander Bokij, trenér Hranic.

Jaká by měla být cesta Přerova za úspěchem?

„Tak musíme hlavně vycházet ze zabezpečené obrany, tak, abychom nedostali gól. Recept na úspěch? Dát zkrátka o jeden gól více než soupeř. O výhru se porveme," zdůraznil Švehlík, jenž sám ještě netušil, zda-li bude moct využít některou z absentujících opor.

„Start Miky je vyloučený. U Koutného a Zaorala je to velký otazník," upřesnil lodivod Viktoriánů.

Otazníky jsou také na hranické straně.

„Sestavu řešíme vždy až na posledním tréninku. Snažíme se vybrat ty, kteří mají formu a můžou být týmu prospěšní," zmínil Bokij.

Morálka hodně upadla

Najdou hráči Hranic ještě vůbec do zápasu nějakou motivaci?

„Tak rozhodně by ji měli najít. Ale je pravdou, že přístup hráčů poslední dobou není dobrý. Morálka hodně za poslední dobu upadla. Uvidíme, jak se s tím v sobotu na hřišti popasují," doplnil.

Ani v Hranicích nebudou mít na zápas nějak speciálně upravený trénink.

„Už toho ani moc nenacvičíme. V zápasech máme hodně šancí, ale jejich proměňování je naším problémem. Snad se v sobotu polepšíme," dodal Bokij.

Zápas pravdy začíná v Hranicích v sobotu od 16:30. Vybojují Přerovští potřebné body k záchraně divize?