„Prakticky jsme tři týdny nehráli. Samozřejmě se už těšíme, navíc je to derby, takže utkání bude mít ještě větší náboj," zmínil Richard Švehlík trenér Přerova.

„Zápas s Petrovicemi se nám vůbec nepovedl, nehráli jsme vůbec tak, jak jsme hrát chtěli. Musí zákonitě přijít nějaké změny," pověděl dle očekávání Alexander Bokij, trenér Hranic.

„Určitě se bude jednat o zásah do sestavy. Někteří stabilní hráči jako Chrastina či Kušner od začátku nehráli," prozradil Bokij, který tak dal jasně najevo, že se jmenovanými fotbalisty počítá do základní jedenáctky.

Kouč Švehlík, který osobně viděl prohru Hranic má o utkání jasno.

„Každý zápas je jiný, začíná se vždy za stavu 0:0. Hranice si určitě utkání rozebraly a zajisté budou chtít u nás uspět."

„Přerov je silný soupeř. Musíme hrát svou hru, kterou jsme se prezentovali v nejlepších zápasech přípravy. Nejde tak o to s jakým týmem hrajeme, ale musíme najít svou herní tvář," dodal Bokij, kterého tak v pozici kouče Hranic čeká první prestižní derby.

Jeho přerovský kolega počítá s tím, že by jeho tým měl do utkání vyrazit v optimální sestavě. Několik hráčů na konci přípravy bylo zraněných, ale nyní už by s velkou pravděpodobností měli být k dispozici.

„Kdo nastoupí se rozhodnu po dnešním tréninku. Pokud některý z nich nebude moct nastoupit, tak ho určitě nahradíme," upřesnil Švehlík.

Bokij, jakožto bývalá opora defenzivních řad olomoucké Sigmy, aktuální počasí příliš neřeší.

„Pro oba týmy je to stejné, ale samozřejmě už ta zima určitě leze na nervy i těm, kteří fotbal nehrají. Chtělo by to sluníčko," poznamenal s úsměvem Bokij.

O tom, že se utkání uskuteční jsou v Přerově přesvědčeni. „Trávník je v dobrém stavu, takže snad nám počasí vydrží," dodal Švehlík závěrem.

Utkání začíná v sobotu od 15.30 na stadionu 1.FC Viktorie Přerov.