„Myslím, že šlo o velice kvalitní utkání. Obě mužstva hrála navzdory nevlídnému počasí velmi dobrý fotbal. Bohužel měl pro nás zápas nešťastný konec,“ zhodnotil duel trenér domácích Stanislav Měrka.

Jeho mužstvo bylo v prvním poločase tím lepším a po zásluze také vedlo po brance Svozila z 33: minuty, který využil zaváhání hranického brankáře Sobka.

„V první půli se nám dařila kombinace. Soupeře jsme do žádné šance vlastně ani nepustili,“ byl spokojený Měrka.

Po obrátce se ale poměr sil na trávníku od základu změnil.

„Nastoupili jsme laxně a soupeř toho brzy dokázal využít,“ našel snadno příčinu. Hranice se dočkaly vyrovnání v 63. minutě a znovu brance předcházela chyba brankáře. Domácí Kačer také díky přispění kluzkého terénu neudržel míč a pohotový Radim Pokorný vyrovnal.

„Soupeř byl ve druhém poločase fotbalově lepší, naopak náš útok byl po změně stran zcela nulový,“ kritizoval Měrka.

Zápas se lámal pět minut před koncem. „A bohužel nešťastně pro nás. Myslím si, že klíčovým okamžikem byl likvidační faul na našeho nejlepšího hráče Čižmara, za který viděl soupeř pouze žlutou kartu, přestože to bylo jednoznačně na vyloučení,“ mínil Měrka.

Čižmar musel ze hřiště a než se domácí vzpamatovali už prohrávali. Akci po straně zakončil druhým gólem v utkání Pokorný, který tak rozhodl o vítězství Hranic.

„Zranění Čižmara přišlo ve chvíli, kdy jsme se nadechovali k závěrečnému náporu. Myslím, že tma to rozhodčí nezvládl, ale samozřejmě to nebylo jen o tomto momentu. Měli jsme hrát daleko lépe už dřív,“ dodal na závěr Měrka.

1. HFK Olomouc B – SK Hranice 1:2 (1:0)

Branky: 33. Svozil – 63. a 86. Pokorný. Rozhodčí: Straka – Pěček, Kubec. ŽK: Čižmar – Chrastina, Wojnarovský. Diváků: 100

HFK B: Kačer – Vykydal, Vacek, Krumpolc, Kouřil – Bahounek, Čižmar (85. Perutka), Tögel, Filipský (46. Žondra) – Svozil, Grézl. Trenér: Stanislav Měrka.

Hranice: Sobek – Kušner, Wojnarovský, Kundrát, Chrastina – Kuchař (62. Pokorný), Zachar (89. Kropjok), Pančochář, Málek, Žoch – Ferenc (87. Březík). Trenér: Petr Zatloukal.