Jak ale konstatoval hranický lodivod, pohárová utkání se hrají v době, kdy většina klubů ještě nemá uzavřené sestavy na regulérní sezonu. I proto se zápas v Jakubčovicích nesl na straně hranických fotbalistů v duchu přípravy.

Hosté se dostali do vedení jako první, když ve 23. minutě otevřel skóre Jan Ferenc. Ten zároveň o pět minut později úspěšně proměnil penaltu a zvýšil na 2:0.

Hraničtí v první polovině utkání udávali tempo, přesto jim chyběla akce na krajích hrací plochy a více se prosazovali ve středu hřiště.

„My jsme šli hodně do osobních soubojů, které nám zrovna moc nevycházely," popsal kouč SK Hranice.

Jakubčovice, které nastupují v I. A třídě, se začaly prosazovat až na počátku druhého dějství. V 57. minutě překonal obranu hostí domácí Petr Ďurica a zakončil za záda hranického Jakuba Tomečky.

„Chybou bylo, že jsme si nechali dát branku na 2:1, což soupeře drželo nějakým způsobem v utkání," uvažoval Rostislav Sobek. Hranice musely výsledek hlídat až do konce. Obrana hostí však zafungovala na sto procent, domácím se již nepodařilo srovnat a těsně před koncem svým třetím gólem pojistil vítězství hranických borců Jan Ferenc.

Divizní celek trápí před začátkem soutěže několik zranění, a tak kouč Rostislav Sobek šetřil Čápa, Nehybu, Lasovskeho a Vyku a dal v utkání šanci ostatním fotbalistům.

Jakubčovice sice nastoupily v plné sestavě v čele s ostřílenými borci, výkonnostní rozdíl se však projevil.

„Tím, jak byla naše sestava omlazená ještě více než běžně, měl soupeř zkušenější hráče. Nakonec rozhodla kvalita v ofenzivní činnosti," zhodnotil zápas hranický lodivod.

Jeho svěřence čeká již v sobotu 1. kolo poháru proti Novému Jičínu a trenér Sobek věří v úspěch svého mužstva. Předestřel však, že mač se ponese v duchu doladění přípravné fáze.

„Myslím, že někteří hráči už budou zdravotně v pořádku. Musíme si vyzkoušet nějaké hráče na jiných postech," uzavřel kouč hranických fotbalistů.

Jakubčovice – Hranice 1:3 (0:2)

Branky: 57. Ďurica – 23., 28. a 87. Ferenc. Rozhodčí: Kotala – Dudek, Vrťo. ŽK: 81. Petr – 87. Kuchař. Diváci: 116.

Sestava SK Hranice: Tomečka – Kubica, Kalous, Kundrát, Kuchař M., Malaník, Zezulka (70. Frydrych), Ferenc, Vanduch, Sobek (70. Dobeš), Šišlák. Trenér: Rostislav Sobek.

Lubomír Budný