Dokonce se vydali na hřiště suverénního Ústí, které bojuje o postup do divize.

Přesto zápas dohráli se ctí, výsledek 8:0 pro Sokol, který pochopitelně nad ničím jiným než třemi body nepřemýšlel, tentokrát není příliš podstatný.

„Máme smůlu. Lepí se na nás zranění. Navíc brankář dostal v minulém kole červenou kartu. Sice máme ještě béčko, ale jeho gólman měl práci. Plán B-mužstva se plánuje měsíc dopředu. Prostě jsme brankáře nesehnali," objasňoval situaci trenér Kojetína Tomáš Hrdlovič.

Jeho tým ale v prvním poločase inkasoval pouze třikrát, trefili se Petr Holoubek, Jiří Smolka a Patrik Sencovici. Trenér domácích Radim Žingor na druhý poločas šetřil svého nejlepšího hráče Oravu i Jana Šnejdrlu. Na hřiště tak mohl přijít Radim Pokorný, který ve druhé půli nastřílel hattrick. O další gól se postaral Václav Smolka, do střelecké listiny se nakonec zapsal i gólman David Urbášek, který zahrával pokutový kop.

„Soupeře mi bylo až líto. Bylo to divoké. Na druhou stranu klobouk dolů, mohli se na to vykašlat, odvolat dva nebo tři chlapy, ale dohráli to až do konce. Za to jim určitě děkujeme kvůli divákům," vzkázal do Kojetína ústecký kouč Žingor.

Kojetínští tak zůstávají v tabulce předposlední a věří, že smůla je opustí. Hlavně také, že se důležití hráči dají rychle do kupy.

„Musíme na to zapomenout. Fotbalový život jde dál. Teď pro nás začnou důležité zápasy. Musím klukům poděkovat, že nějak tyto poslední dva zápasy absolvovali. Doufám, že v dalším utkání nám naskočí do hry alespoň tři další hráči," řekl závěrem lodivod Slavoje Hrdlovič.

TJ Sokol Ústí – TJ Slavoj Kojetín/Kovalovice 8:0 (3:0)

Branky: 9. Holoubek, 21. J. Smolka 2:0, 31. Sencovici 3:0, 52., 55. a 68. Pokorný 4:0, 58. Urbášek (z penalty), 68´ Radim Pokorný 7:0, 77. V. Smolka.

Rozhodčí: Štětka – Konečný, Adamec. ŽK: Kočnar – Mareček. Diváci: 200.

Ústí A: Urbášek – Bezděk, Bočan, J. Smolka, Šnejdrla (46. Vladik) – Škařupa (81. Kočnar), Pančochář (68. V. Smolka) – Holoubek, Žingor ml., Sencovici (86. Ševčík) – Orava (46. Pokorný). Trenér: Radim Žingor.

Kojetín: Řezáč – Židlík, Javořík, Dočkal, Mareček – Židlík, Rybovič, Krčmář, Cibulka – Šafránek. Trenér: Tomáš Hrdlovič.