Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Koncert, óda na fotbal. Ústí doma jasně přejelo Kralice na Hané

Ústí, Kralice na Hané – Zápas mezi Ústím a Kralicemi na Hané byl výsledkově jasnou záležitostí. I když se Kraličtí do poločasu drželi a prohrávali jen 2:1, ve druhé půli už museli otevřít svou obranu a dostali čtyři další zásahy. Ústí tak vyhrálo 6:1 a potvrdilo tak výbornou formu, kterou má od začátku sezony.

10.10.2016

Fotbalisté Ústí (v modrém) proti KralicímFoto: DENÍK/Pavel Mašlaň

„Měli jsme od začátku míč na svých kopačkách. Hodně to bylo o prvním gólu. Vedli j sme už 2:0, ale pak jsme dostali branku do šatny, což bylo nepříjemné. Ve druhém poločase to už ale byl z naší strany koncert," pochvaloval si kouč Ústí Radim Žingor.

První gól padl ve 35. minutě utkání, kdy se prosadil střelou na zadní tyč Radim Žingor. O čtyři minuty později jej gólově doplnil z dorážky další Žingorovy rány Lubomír Maléř a bylo to rázem 2:0.

Kralice dvě minuty před přestávkou dokázaly skóre zkorigovat, když si Ondřej Novotný naběhl z pozice obránce při přečíslení až k brance soupeře, dostal nabídku od Vincourka, zasekl si míč okolo obránce a poté poslal kulatý nesmysl do brány.

Druhá půle pak byla gólově jednostrannou záležitostí, Ústečtí přidali ještě čtyři branky a radovali se z vysoké výhry 6:1. Za zmínku stojí hlavně krásný pátý gól Sokolu. Ten trefil po perfektní akci Tomáš Orava.

„Ústí má založený styl na dlouhé nahrávce, mají to secvičené, umí nabíhat a mají hráče, kteří to vepředu uhrají. Víceméně trestali každou naši špatnou přihrávku na jejich polovině.

Hráč pak dostal míč na lajnu, potáhl ho a centrem trefil přesně hlavu svého spoluhráče, který byl mezi dvěma obránci. Někdo by řekl, že to byly náhody, ale je to zaměřené a cílené, má to hlavu a patu," uznal hostující trenér Ivo Gottwald.

Jeho protějšek nešetřil slovy chvály. „Musím kluky vyzvednout a pochválit. Byla to místy óda na fotbal. Poděkování patří i fanouškům, kteří nás celý zápas povzbuzovali a užívali si to. Ve středu nás čeká finále poháru. Ve Všechovicích mají silnou jedenáctku, bude to dobrý fotbal. Někoho budu muset i pošetřit," prozradil Žingor před další účastí Ústí ve finále okresního kola poháru FAČR v řadě. Získá i třetí prvenství?

TJ Sokol Ústí – Kralice na Hané 6:1 (2:1)

Branky: 35. Žingor, 39. a 50. Maléř, 54. Šnejdrla, 69. Orava, 80. Bezděk – 43. Novotný. Rozhočí: Vrba – Zavřel, Sedláček. ŽK: Vincourek, Nečas, Novotný. Diváci: 160.
Ústí: Urbášek – Bezděk, Pavel Sencovici (76. Kočnar), Smolka, Šnejdrla – Černotský, Pančochář (70. Škařupa), Orava, Patrik Sencovici – Žingor ml. (85 Šerý), Maléř. Trenér: Radim Žingor st.
Kralice na Hané: Števula – Novotný (81. Makowski), Prokop, Dočkal, Martinka – Troneček (56. Blahoušek), Valtr (61. Hlačík), Vincourek, Cibulka – Nečas – Kováč. Trenér: Ivo Gottwald.

4. kolo soutěže O nejkrásnější svatební pár Deníku pro rok 2017

Prsten za 15 tisíc korun od zlatnického mistra Zbyňka Zimčíka z ateliéru Filip v Uherském Hradišti a dva krásné romantické pobyty v hotelech Starý zámek Napajedla a Spa hotel Lanterna. Právě o tyto atraktivní ceny se hraje v dalším ročníku oblíbené soutěže Svatební pár Deníku.