Divizní muži tak konečně z individuální přípravy přejdou do herního tréninku na hřišti. „Pokud kluci udělali to, co jsem jim naplánoval, tak by měli přijít kondičně dobře připraveni. Teď jde o to, dostat se do hry, dostat to trošku do nohou. Budeme na hřišti. Fotbal se nezapomíná,“ hlásí trenér A-týmu Radek Fojtů.

„Budeme využívat jak umělou, tak i tréninkovou plochu. Tak, aby byly dodrženy maximální počty osob. Nemůžeme využívat zázemí tribuny – šatny nebo sprchy,“ upřesnil předseda fotbalového oddílu SK Hranice Daniel Vitonský.

„Budeme jen na hřišti, přijedeme dvacet minut před tréninkem, odtrénujeme sedmdesát minut, naskáčeme do aut a pojedeme domů,“ popsal kouč Radek Fojtů.

Ani mužům se tedy nevyhnou zpřísněná opatření.

„Trenéři budou mít každý své tréninkové pomůcky a dezinfekci, kterou pomůcky nebo přenosné branky postříkají,“ nastínil Daniel Vitonský.

Zatímco v areálu SK Hranice se už v povolených skupinkách nyní pohybují kluboví atleti, pro veřejnost zůstane atletický ovál uzavřen i po 11. květnu. Zavřeno má pochopitelně i plovárna.

„Otevření pro veřejnost se nejspíš bude odvíjet od zpřístupnění bazénu. Do začátku června určitě neplánujeme ani přátelská utkání. Také z toho důvodu, abychom předešli zraněním,“ vysvětlil předseda Vitonský.

Další uvolňování opatření, jako je otevření šaten či sprch zázemí tribuny stadionu, bude pochopitelně záviset na nařízení vlády.