„V utkání jsme se vyvarovali fatálních chyb, které nás v minulých utkáních stály body. Kluci to pojali zodpovědně, v čemž byl zásadní rozdíl oproti minulým utkáním. Už v minulém kole v Petrovicích jsme ale hráli slušně, na tento herní projev jsme navázali. Tentokrát bylo důležité, že jsme vstřelili první gól," komentoval střetnutí trenér Hranic Petr Zatloukal.

Tolik důležitou úvodní branku vstřelil ve 24. minutě Jan Ferenc, kterého pěkně z první uvolnil Patrik Hoffmann. Ferenc se pak ve volném úniku asi z dvaceti metrů nemýlil.

Důležitým faktorem sobotního utkání byla pro Hranické také pevná defenziva. Dokonce tak pevná, že Petřkovice se poprvé v sezoně nedokázaly gólově prosadit. „Soupeř hrál taky velmi dobře, měl organizovanou hru, my jsme ale byli v obranné činnosti zodpovědní," chválil svůj tým Zatloukal.

Ve druhém poločase pak sebral hostům asi definitivně vítr z plachet Miroslav Hanák. Ten po necelé hodině hry využil dobré práce Hoffmanna, který se dostal do slibné střelecké pozice, míč však chytře předložil právě Hanákovi, a ten jej podruhé uklidil za záda petřkovického gólmana Bučka. Hranice se tak postaraly o zlomový moment celého zápasu.

Hosté pak hru otevřeli, díky čemuž dali svěřencům Zatloukala dostatek možností, aby chodili do nebezpečných brejků. „Měli jsme v závěru asi čtyři samostatné nájezdy na gólmana, ale neproměňovali jsme je. Hlavně tam byl často Hoffmann, který hrál výborné utkání a za svůj výkon by si gól zasloužil. Zase se ukázalo, že na tomhle ještě musíme zapracovat," řekl kouč Hranic.

Dvě minuty před koncem se však jeho tým přeci jen prosadil potřetí. Jeden z brejků přetavil v gól dorostenec Adam Mičkal. Ten byl jedním ze dvou mládežnických hráčů, kteří do utkání zasáhli, a vzhledem k problémům, které Zatloukal s kádrem v současné době má, byl více než potřebnou výpomocí.

„Do utkání se museli dostat i dva dorostenci, navíc Adam Mičkal vstřelil gól. Já jsem předtím toho hráče nikdy neviděl, musím tak pochválit trenéra dorostu Honzu Jursíka, který mi sem své kluky posílá. V naší situaci mu patří dík," vzkázal Zatloukal na dálku poděkování dorosteneckému týmu SK Hranice.

SK Hranice – FC Odra Petřkovice 3:0 (1:0)

Branky: 24. Ferenc, 58. Hanák, 90. Mičkal.

Rozhodčí: Možíš – Miko, Kostelník. ŽK: Ferenc, Kundrát, Biskup – Darda. Diváci: 130.

Hranice: Tomečka – Biskup, Kundrát, Vyka, Čáp – Kuchař, Malaník (79. Frydrych), Šišlák (69. Chrastina), Hanák – Ferenc, Hoffmann (87. Mičkal). Trenér Petr Zatloukal.

Tabulka

Tabulka