„Byl to roh z naší levé strany. Michal si tam dobře naběhl a dával to ze čtyř kroků do brány,“ popsal jedinou gólovou situaci trenér Hranic Jan Jursík.

To nejdůležitější jsou však tři získané body. Hranice totiž i na jaře hazardují se sestupem, tato výhra by ale mohla být potřebným dílem k záchranářské skládance.

Sportovní klub poskočil ze čtrnáctého na třinácté místo, pouhé tři body za jedenáctý Bohumín a dvanáctý Jeseník.

„Důležité je, že jsme vyhráli. Ale s takovým soupeřem jsme měli zvítězit o dva nebo tři góly. Spokojen jsem se třemi body, protože s ohledem na vývoj tabulky a další výsledky mají cenu zlata,“ uznal Jan Jursík.

Jeho týmu by výhra mohla dodat potřebné sebevědomí.

„Od jisté doby si nedovolím říct, že po výhře mužstvu naroste sebevědomí. U nás to je spíš o uspokojení. Změna je, že už nejsme čtrnáctí, ale jestli to bude mít na něco vliv, to nejsem schopný posoudit,“ doplnil kouč.

V dalším kole čeká Hranice důležitý boj o záchranu na půdě posledních Petrovic.

„Tam se asi budou dít některé věci. Kdybychom tam jeli s náskokem jednoho nebo dvou bodů, tak nás tam zmydlí jako psy. Jedeme tam minimálně bodovat,“ vyhlíží Jursík sobotní bitvu.

Divizní derby mezi SK Hranice a TJ Sokol Ústí (v bílém)
Bitva o Hranice bez branek. Sledovalo ji přes 700 lidí

SK Hranice – FC Vsetín 1:0 (0:0)

Branka: 59. M. Kuchař. Rozhodčí: Mayer – Vondryska, Vojáček. ŽK: Kovařčík, M. Kuchař – Dulík. Diváci: 150.

Hranice: Tomečka – L. Lasovský, Kundrát, Kalous, Čáp – M. Lasovský, Kovařčík (46. Sobek, 63. Křenek, 83. Vladař), Šišlák, M. Kuchař – Kušner, Vyka. Trenér: Jan Jursík.
Vsetín: Eliáš – Zuzaňák, Dulík, Matůš, Mydlář – Jaroš, Naňák, Bublák, Foltýn,
Surovec – Hořelica (73. Kovács). Trenér: Miroslav Mičega.