V sobotu 16. února ráno klesla rtuť teploměru hluboko pod bod mrazu a na umělé trávě se objevil sníh. Je však třeba říci, že hráčům nevadil a v odpoledních hodinách zmizel úplně.

Starší dorostenci 1. FC Přerov nezvládli souboj s Nezamyslicemi a odešli poraženi 0:2 (0:2). I když to byl v poli vyrovnaný souboj, rozhodly dvě hrubky v prvním poločase.

Chyby Přerova potrestali Mariánek a Fialka. Ve druhém utkání vydoloval Újezdec první tři body v turnaji, když zdolal Tovačov 4:3 (2:0) brankami Pavlici, Dočkalíka, Stoklásky a Demela.

Za poražené se trefili Doseděl, Nemrava a Zavadil.

Muži 1. FC Přerov byli papírovým favoritem v zápase se staršími dorostenci Prostějova. Svou roli splnili a vyhráli 4:0 (1:0), autoři branek Novotný, Cigánek, Kučera a Jelen.

Utkání zhodnotil domácí trenér Lubomír Ditrich: „Je dobře, že jsme hráli proti rychlému, běhavému a tvrdému soupeři, musím prostějovské chlapce pochválit. Úplně nejsem spokojen s fází, kdy již bylo o osudu utkání rozhodnuto.“

Jako poslední se představily Kozlovice s Kostelcem a prvně jmenovaný tým zvítězil 5:2 (5:0). Po úvodním dějství nebylo o co hrát, hattrickem se blýskl Kuba a další branky přidali Krampla s Vyskočilem.

Po přestávce se už prosadil střelecky pouze Kostelec zásluhou Zatloukala a Kišky. V tabulce kanonýrů prvního Šmída (starší dorost Prostějova) dohnal Kuba (Kozlovice) a oba sedí na trůně se šesti trefami. Na ně se dotahuje s pěti brankami Dohnal (Kostelec).

Potom následuje šestice čtyřgólových: Davídek (Újezdec), Kiška (Kostelec), Pola, Kučera a Václavíček (muži 1. FC Přerov) a Táborský (st. dorost 1. FC Přerov).

Šesté kolo může doplnit tajenku, kdo se stane vítězem celého turnaje. Pokud muži 1. FC zdolají starší dorostence z téhož klubu, pak už nemohou být v dalším průběhu žádným se soupeřů ohroženi. Souboj začíná v sobotu v 16 hodin.

Mimo toto klání jsou na pořadu další zápasy: Tovačov - SD Prostějov (SO 10.15 hodin), Kozlovice - Nezamyslice (SO 12 hodin) a Újezdec - Kostelec (SO 14 hodin).

Podrobnosti k turnaji najdete na www.fcprerov.cz.

Přípravné zápasy

Ani další kategorie mladých fotbalistů 1. FC Přerov nezahálely. Béčko starších žáků si pozvalo Chropyni a odešlo s debaklem 1:7 (0:4), jedinou branku Přerova po asistenci Kratochvíla vsítil Krumpoch a trenér Pospíšil nad výkonem svých svěřenců nevěřícně kroutil hlavou.

Díru do světa neudělalo ani mladší béčko, to podlehlo stejnému soupeři 1:6 (1:3). Poledňák sice otevřel účet zápasu, ale pak to byli jen hosté, kteří se trefovali do černého.

Je nutno poznamenat, že se jedná o přípravu, tudíž jednotlivá družstva jsou doplněna tak, že je týmy možno vzhledem k marodce posílit o starší kategorie, které by se v mistrovských soubojích nemohly objevit.

Prapor 1. FC tak muselo nést áčko mladších žáků v zápase se staršími žáky Brodku u Přerova. Na vítězství 3:0 (0:0) se podílel Baculák dvěma góly a jeden zásah přidal Pochyla.

V modelovém utkání si to rozdali mladší dorostenci se starším áčkem žáků 1. FC Přerov. Rozdíl jednoho roku se potvrdil a dorostenci vyhráli 7:1 (4:0).

Ženy měly původně naplánováno střetnutí s Novými Sady, ale bohužel bacily a viry zabránily přerovským děvčatům do zápasu nastoupit.

 

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z PŘEROVSKA

Moje PřerovskoSportKulturaPodnikáníČerná kronika

Luděk Judas