V průběžné tabulce drží fotbalisté z města nad řekou Bečvou průběžné páté místo a jelikož je střed tabulky vyrovnaný, nesmí slovy kouče Sobka polevit.

„Do sezony jsme vstoupili disciplinovanými výkony v defenzivě a do střelecké tabulky se zapisovala řada hráčů. Celkově se dá říci, že nás zastihla herní forma v úvodu soutěže," prozradil na úvod kormidelník hranické bárky.

Poprvé prohrál Sportovní klub až během 6. kola v regionálním derby s Kozlovicemi, jimž podlehl 3:1. Následně svěřenci Rostislava Sobka najeli opět na bodovou vlnu a chvíli dokonce vedli soutěž.

Trenér Hranic zpětně hodnotí, že to jeho borce nakoplo. Nadšení však mírní.

„Jsme tým doplňovaný našimi odchovanci, nebo o hráče z nižších soutěží. Vždy je však nutné udržovat v týmu nejen zdravé sebevědomí, ale také nějakou skromnost a pokoru," pokyvoval Sobek.

NA HORSKÉ DRÁZE

Pak ale Hranice jezdily jako na horské dráze. Prohru střídala výhra. Například v zápase doma dostaly od Petrovic pětku, o týden později však přehrály tým vedoucího Valašského Meziříčí 1:2.

„V průběhu sezony nebyly již výkony tak vyrovnané. To si myslím právě charakterizuje i složení našeho kádru," zamyslel se lodivod hranických fotbalistů.

DŮLEŽITÁ JE TÝMOVOST

Ten v týmu působí již více než rok. Minulou sezonu chybělo Hranicím docela často zakončení, letos se stabilizovaly a lépe útočily.

Podle Sobka za tím stojí týmovost. „Ve fotbale je ji nutné udržovat. To znamená semknutost, kamarádství, respekt atd. Potom se dá očekávat, že se hráči vydají na maximum. V tomto ohledu si myslím pořád jdeme dopředu. Potom je nutné hledat další cesty jak být lepší jak individuálně, tak i takticky," hledal pozitiva kouč Hranických.

Konec podzimu znamenal pro tým pod vedením Rostislava Sobka vypjatá domácí utkání. V nich Hranice obdržely dvě červené karty a dohrávaly mač v deseti hráčích. Zápas s Jeseníkem v oslabení vyhrály 3:1, o týden později za stené situace remizovaly s Velkými Karlovicemi.

„V obou okamžicích by se měly projevit opory a rozdíloví hráči, popřípadě hru oživit střídáním. O obojí jsme se v utkání s Karlovicemi pokusili a nepomohlo to," vzpomínal Sobek.

PŘÍPRAVA OD LEDNA

Jeho svěřence čeká dlouhá zimní pauza. Přípravu na druhou část sezony začne Sportovní klub na začátku roku 2017.

„V plánu je deset utkání převážně se silnými soupeři. Počítáme se zapojením dorostenců, kteří si aktuálně vedou ve své soutěži výtečně," prozradil na závěr kouč Hranic.