Domácím se s trochou štěstí v samotném závěru podařilo strhnout vedení na svou stranu, čímž si v probíhajícím třetím kole nové sezony zajistili vůbec první bodový zisk.

Střetnutí bylo herně zajímavější v prvním poločase. Hranicím se celkově více dařilo a měli navrch. Úsilí zpečetil už v 18. minutě svou úspěšnou střelou Kušner – 1:0.

„Náš výkon před přestávkou byl letos konečně dobrý," nechal se slyšet hranický trenér Alexander Bokij. Ten své svěřence v hodnocení předešlých dvou utkání spíše kritizoval.

Po přestávce ale dostali prostor i hosté. Konkrétně to byl Fiala, který ze standardní situace vyrovnal na 1:1, a dlouho to vypadalo, že se soupeři nakonec rozejdou smírně. Hranicím už chyběla jiskra a nadšení z první půle, což se negativně projevilo na způsobu hry.

„Asi nám došly síly. Každopádně to už nebylo takové, jak bych si představoval," stěžoval si Bokij.

Proto hranický lodivod přistoupil k několikanásobnému střídání uprostřed druhého poločasu. Nově nastoupivší Žoch, Bušina, Pančochář a Stryk měli hru rozběhat a oživit.

Diváci na tribuně se nakonec mohli přece jenom radovat. Dvě minuty před koncem přelstil mohelnickou obranu i brankáře Modelský – 2:1.

Jeho gól byl prakticky poslední větší akcí v zápase. Modelský tedy zachránil pověst hranického fotbalu a díky němu se jeho tým odlepil ode dna divizní tabulky.

„Vítězství je pro nás důležité a v příštím venkovním zápase v Havířově se nám díky tomu bude určitě lépe dýchat. I z hlediska psychiky na tom budou hráči lépe. S výhrou jsme od začátku počítali a povedlo se nám to," uzavřel spokojeně hranický kouč.

SK Hranice – FK Mohelnice 2:1 (1:0)

Branky: 18. Kušner, 88. Modelský – 54. Fiala. ŽK: 65. Modelský, 87. Kufa (oba Hranice). Rozhodčí: Horák – Lakomý, Kašpar. Diváků: 140

SK Hranice: Tomečka – Chrastina (62. Bušina), Kalous, Kufa, Čáp – Modelský, Málek, Ferenc (65. Pančochář), Pecha (57. Žoch) – Kušner, Orava (71. Stryk). Trenér: Alexander Bokij.

FK Mohelnice: Mucha – Mráček, Fiala, Kuba, Kopa (71. Wolf) – Vasiljev (80. Hapal), Knop (29. Němeček), Fišara, Macák – Krejčí T., Krejčí M. Trenér: Roman Sedláček.