I přes svou výhodu domácího prostředí se proti houževnatému soupeři z Ústí dlouho nedokázali prosadit. Rozhodnutí padlo až v 80. minutě, kdy se o jediný gól utkání postaral střídající Střelec.

Slunečné počasí přilákalo do sportovního areálu v Kozlovicích řadu diváků, ti viděli vyrovnaný zápas. Karty favorita a outsidera byly jasně rozdány, přesto vydržel dlouhé minuty na ukazateli skóre bezbrankový stav.

Domácí trenér Tomáš Martínek měl o příčině jasno.

„Myslím si, že se na našem výkonu projevila nerozehranost. Během odložených kol jsem sehráli pouze jeden přátelský zápas a prakticky jsme jen trénovali," zmínil.

Kozlovičtí se často tlačili na polovinu soupeře, houževnatí hosté jim však příliš volného prostoru nedarovali.

„Osobně jsem čekal, že to bude těžký zápas, a to se také potvrdilo. Ústí dobře bránilo a my jsme se těžko prosazovali," pokračoval Martínek.

Hosté věděli, že klíčem k případnému úspěchu bude právě precizní obrana.

„Věřil jsem, že trpělivou hrou otupíme ofenzivní vazbu domácích, ale bohužel se nám to dařilo jen do osmdesáté minuty," okomentoval počínání svého týmu Zdeněk Hoffmann, trenér TJ Sokol Ústí.

Právě v 80. minutě se zrodil jediný gólový okamžik utkání. Vše odstartoval brejk. Šolínovi se podařilo ve skrumáži udržet balon, k němuž se nakonec dostal Střelec, který po deseti minutách na hřišti rozjásal domácí ochozy.

„Nevedla se nám hra po křídlech a projevila se i absence Tomčíka. Nakonec se nám alespoň podařilo šťastné střídání a Střelec rozhodl," zmínil s úsměvem a se ziskem tří bodů spokojený Martínek.

V poslední desetiminutovce provedl hostující kouč Hoffmann ve snaze zvýšit útočnou sílu dvě střídání.

„Ve středu zálohy jsme začali odpadat, tak jsme to chtěli nějakým způsobem oživit. Bohužel v tom momentě jsme dostali branku," litoval kouč hostů.

„Domácí byli šťastnějším týmem. Měli optickou převahu. My jsme se ani do žádných větších šancí nedostali," pověděl Hoffmann.

„Jedeme nyní do Konice. Musíme jít zápas od zápasu. Věřím, že nedělní výhra kluky nakopne," dodal závěrem kozlovický lodivod.

FK Kozlovice – TJ Sokol Ústí 1:0 (0:0)

Branka: 80. Střelec.

Rozhodčí: Horák – P. Dorušák, Polanský. Žluté karty: Mar. Král, Kaďorek, Šolín – Smolka.

Kozlovice: Mánek – Stokláska (60. Řehák), Mar. Král, Mich. Král, T. Petráš – Heger, Kaďorek, Pola, Šolín – J. Dohnal (70. Střelec), Zezula. Trenér: Tomáš Martínek.

Ústí: Zeman – Pat. Sencovici, Plesník, Smolka, Škařupa – Ševčík (83. Bagar), Skácel (80. Zvirinský), Páleník, Pančochář – Pokorný, Černotský. Trenér: Zdeněk Hoffmann.