V úvodu se domácím příliš nevedlo, když se nemohli dostat do hry, za což je soupeř potrestal brankou Oravy ze 12. minuty.

„Byl to zápas dvou rozdílných poločasů. V první půli jsme dělali hodně individuálních chyb, kvůli čemuž se soupeř dostával do šancí,“ říká Zdeněk Novák, trenér Kozlovic.

Jeho svěřenci v 15. minutě srovnali po předchozí pěkné kombinační akci Janem Dohnalem. Následně 4 minuty na to po přihrávce Tomčíka za obránce skóroval Šolín „alá Karel Poborský“, kdy lobem přehodil brankáře Bernkopfa – 2:1.

„To byly jen takové světlé okamžiky první půle,“ pokračuje Novák.

Jeho svěřenci opravdu hodně chybovali a po jedné z nich, kdy se červenal brankář Mánek, Ústí po rohu vyrovnalo. Autorem branky byl tentokrát po nepřehledné situaci označen některý z domácích hráčů.

„Do zápasu jsme šli oslabeni o dva hráče základní sestavy. Přesto první poločas pro nás vyzněl velmi dobře. Ujali jsme se vedení brankou Oravy, bohužel dvě naše individuální chyby otočily průběžný stav první půle na 2:1. Vyrovnat se nám poté podařilo po chybě domácí obrany. V závěru úvodní části jsme měli velkou příležitost, kdy Orava postupoval sám na gólmana, ten ale jeho pokus vyrazil,“ zhodnotil první poločas Vojtěch Bušina, kouč Ústí.

Ten, kdo po přestávce nepřišel včas na své místo, neviděl výstavní ránu domácího obránce Petráše, který z pětatřiceti metrů nedal brankáři Bernkopfovi šanci a vrátil svému týmu ve 46. minutě vedení – 3:2.

„Poté jsme se uklidnili, začali kombinovat a soupeře přehrávali,“ říká kozlovický Novák.

Zlomový moment přišel v 68. minutě, kdy Zezula střelou zpoza šestnáctky zvýšil na 4:2. Konečnou podobu výsledku dal až v závěru utkání střídající Kocfelda.

Nejprve si v 85. minutě jeho hlavičku srazil do vlastní branky jeden z ústeckých hráčů a v 90. minutě po chybě gólmana Bernkopfa dorážel do prázdné branky. Upravil tak na konečných 6:2 pro Kozlovice.

„Druhá půle pro nás začala špatně. Kozlovice se ujaly vedení krásnou střelou, na kterou náš brankář ani nedokázal zareagovat. Další tři branky do naší sítě padly po individuálních chybách. Druhý poločas nám hrubě nevyšel, a proto jsme také bez bodu a odvážíme si navíc šest branek v naší síti,“ poznamenal ústecký lodivod Bušina.

„První půle byla velice špatná, bylo tam hodně individuálních chyb. Po důraznějším poločasovém pohovoru kluci druhé dějství zvládli velice dobře a hráli to, na co jsou diváci tady v Kozlovicích zvyklí,“ stručně zrekapituloval celé utkání kouč vítězného týmu Zdeněk Novák.

FK Kozlovice – Sokol Ústí 6:2 (2:2)

Branky: 15. Jan Dohnal, 19. Šolín, 46. Petráš, 68. Zezula, 85. vlastní, 90. Kocfelda – 12. Orava, 24. vlastní.

FK Kozlovice: Mánek – Petráš, Martin Král, Michal Král, Lukáš Dohnal – Kaďorek, Stržínek (46. Zezula, 75. Kocfelda), Tomčík, Šolín – Jan Dohnal, Kuba (85. Stokláska).

Sokol Ústí: Bernkopf – Juga, Palacký, Smolka, Bagar – Škařupa (85. Janásek), Páleník, Ševčík, Koňařík (70. Juřica), Staněk – Orava.