První poločas nabídl řadu příležitostí. Činili se hlavně domácí. Ti měli na svých kopačkách prakticky čtyři góly. Nebýt brankáře Vinklárka, který předvedl několik znamenitých zákroků, mohli Opatovičtí brzy, a to výrazně, prohrávat.

Bohužel pro domácí platilo známé pravidlo, nedáš-dostaneš. Hosty poslal po osmnácti minutách do vedení aktivní Janásek.

V úvodu druhé půle se domácí trenér Martinek rozhodl oživit hru dvojitým střídáním. Příchozí Pola se Stokláskou se brzy zapojili do útočných akcí.

Hosté se však nadále dostávali do zakončení a při jedné z nich zatřásli břevnem Mánkovy branky.

V 60. minutě bylo k radosti místních diváků srovnáno. Domácí se natlačili před pokutové území a Mich. Král byl v nelehké pozici, ale přesto ve skrumáži dokázal míč nasměrovat do sítě – 1:1.

Nerozhodný stav velel oběma celkům zvýšit aktivitu. Na hřišti se také výrazně přitvrdilo. Sudí musel několikrát vytáhnout z kapsy žlutou kartu.

Oba gólmani museli být neustále ve střehu. Rozhodnutí padlo v závěrečné minutě. Kaďorek si postavil míč a povedeným kopem do šibenice zápas rozhodl.

Závěrečný hvizd definitivně stvrdil výhru Kozlovic, které tak navázaly na předchozí úspěch z Holice.

„Soupeř to byl herně podobný jako ze Zlatých Hor. Už v prvním poločase jsme tlačili a vytvořili si řadu šancí. Bylo jen otázkou, kdy to tam spadne. Naštěstí se nám to podařilo, dali jsme dva góly a zápas tak vyhráli. Jsou to -důležité body," uvedl spokojený Tomáš Martinek, kouč domácích.

Trenér hostů Ladislav Stratil byl po utkání nahněvaný na sudího.

„Nebudu se k tomu více vyjadřovat, viděli jste to sami," zmínil.

FK Kozlovice – FKM Opatovice 2:1 (0:1)

Branky: 60. Mich. Král, 90. Kaďorek – 18. Janásek.

Rozhodčí: P. Boháč – D. Ráb, P. Reich. ŽK: L. Dohnal, Tomčík – Vinklárek, Gerhard, Janásek, Šigut, Klvaňa. Diváků: 210.

Kozlovice: Mánek – Střelec, Mar. Král, Mich. Král, L. Dohnal – Petráš, Tomčík, Kaďorek (90. Srovnal), Heger – J. Dohnal (53. Pola), Zezula (53. Stokláska). Trenér: Tomáš Martinek.

Opatovice: Vinklárek – Stratil, Pala, Gerhard, T. Novotný (62 Ondroušek) – Rolinc, Bartošík, Šigut, Strnadel – Janásek (90. Goláň), Klvaňa. Trenér: Ladislav Stratil.

Další utkání sehrají hráči Kozlovic v neděli, kdy ve 13.30 vyběhnou na hřiště aktuálně trápících se Troubek.